کد خبر: ۳۲۹۶۹
|
۲۲ دی ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

توییتر: نشت اطلاعات کاربران ربطی به باگ سیستم ما نداشته است

توییتر اعلام کرد هیچ شواهدی وجود ندارد که اطلاعات کاربران این پلتفرم شبکه اجتماعی که اخیرا در اینترنت، به فروش گذاشته شده اند، با بهره برداری از آسیب پذیری سیستمهای این شرکت به دست آمده اند.

به گزارش «نبض فناوری»، توییتر اعلام کرد هک ۵.۴ میلیون حساب با استفاده از باگی انجام شده که اوایل سال میلادی گذشته شناسایی و ترمیم شده بود و در طول تابستان افشا شده بود.

در پست وبلاگ توییتر آمده است: حدود ۶۰۰ میلیون اطلاعات کاربری دیگر، نمی تواند ارتباطی به واقعه گزارش شده قبلی یا هیچ واقعه جدیدی داشته باشد.

هیچ شواهدی از این که اطلاعات به فروش گذاشته شده در اینترنت با بهره برداری از آسیب پذیری سیستم‌های توییتر به دست آمده اند، وجود ندارد. این اطلاعات احتمالا مجموعه ای از اطلاعاتی است که پیش از این، از طریق منابع مختلف در اینترنت قابل دسترس شده بود.

این شرکت شبکه اجتماعی در اوت گذشته به کاربرانش اعلام کرده بود یک آسیب پذیری در سیستم توییتر، حسابهای کاربران را با دادن نشانی ایمیل یا شماره تلفن آنها در معرض مشاهده قرار می دهد. توییتر از طریق یک برنامه جایزه باگ، آسیب پذیری مذکور را شناسایی کرده بود.

بر اساس گزارش رویترز، گزارشهای رسانه ای در دسامبر مدعی شدند که فردی توانسته است به بیش از ۴۰۰ میلیون نشانی ایمیل و شماره تلفن کاربران توییتر دسترسی پیدا کند و این اطلاعات با بهره برداری از یک آسیب پذیری که در ژانویه سال ۲۰۲۲ شناسایی شده بود، به دست آمده است.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
وبگردی