کد خبر: ۳۳۰۰۶
|
۲۴ دی ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۰

آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 24 دی 1401

قیمت بیت‌کوین بازار را متحیر کرده و از اول ژانویه ۲۰ درصد افزایش یافته است و روند صعودی اخیر اکنون در هفتمین روز متوالی صعودی خود ادامه دارد.

به گزارش «نبض فناوری»، کریپتو اعلام کرد، قیمت بیت‌کوین در زمان نگارش این مطلب ۲۰ هزار و ۲۵۰ دلار است زیرا ارز دیجیتال برتر در به چالش کشیدن سطوح مقاومت بالا تردید ندارد. بسته شدن کندل روزانه ۱۳ ژانویه بالای خط روند نزولی که به‌عنوان مقاومت در طول پاییز عمل کرد، یک حرکت قوی از اعتماد صعودی است.

شاخص قدرت نسبی (RSI)، شاخصی که برای ارزیابی نیروی حرکت بازار با مقایسه نقاط نوسان قبلی استفاده می‌شود، روند صعودی فعلی را نشان می‌دهد که قلمرو بیش از حد خرید را نقض می‌کند. شهرت بیت‌کوین به‌خاطر روند خرید بیش از حد در طول دوره صعودی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ بین ۶ تا ۶۰ هزار بود بنابراین، ترس از دست دادن (FOMO) نیز جزء کلیدی روند صعودی است و احتمالا در روزهای آینده یک نیروی محرکه خواهد بود.

در پنجم ژانویه، میانگین متحرک نمایی ۸ روزه از میانگین متحرک ساده ۲۱ روزه در ۱۶هزار و ۶۵۵ دلار عبور کرد، یک سیگنال خرید کوتاه‌تر برای یک ایده تجاری معمولی با هدف نوسان بالای ۱۴ دسامبر در ۱۸هزار و ۳۷۳ دلار بود. هیچ کس در آن زمان فکر نمی‌کرد که این سیگنال کاتالیزور افزایش ۲۰ درصدی فعلی باشد. با این وجود، نقطه کاتالیزور می‌تواند نشانگر بی‌اعتباری روند صعودی فعلی باشد.

قیمت بیت‌کوین این پتانسیل را دارد که به سمت نقطه مبدا خط روند که اخیرا شکسته شده در ۲۵هزار و۲۰۰ دلار افزایش یابد و افزایش ۲۵ درصدی از ارزش فعلی بازار بیت‌کوین را به ثبت خواهد رساند.

معامله‌گران باید روی مدیریت ریسک در این محیط تجاری بسیار پرنوسان تمرکز کنند. نقض نقطه مبدا رالی‌ها پتانسیل صعودی بیت‌کوین را از بین می‌برد و سناریوی احتمالی آزمایش پایین را با هدف پایین‌ترین سطح ۲۰۲۲ در ۱۵هزار و ۴۷۶ دلار تنظیم می‌کند. اگر خرس‌ها موفق می‌شدند، قیمت بیت‌کوین ۲۵ درصد کاهش پیدا می‌کرد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۹۸۹.۸۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۹.۲۵ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۰.۷۶ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۶۹ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷.۵۵ میلیارد دلار است که ۳۷.۳۹ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۶۵ میلیارد دلار است که ۷.۲۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۹.۳۱ میلیارد دلار است که ۸۹.۳۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۱۱:۱۰ به وقت شرقی) این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۰هزار و ۹۱۴.۱۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۱.۱۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۳.۳۹ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۵۵۲.۶۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۲۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۲.۵۵ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۵ درصد افزایش

۴- یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد کاهش

۵- بایننس کوین

قیمت: ۳۱۱.۲۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۰۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۹.۲۲ درصد افزایش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۴۰۴۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۷.۴۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱۷.۹۷ درصد افزایش

۷- کاردانو

قیمت: ۰.۳۶۲۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۶۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۱.۰۷ درصد افزایش

۸ - دوج کوین

قیمت: ۰.۰۸۸۵۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۷۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۲.۰۸ درصد افزایش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۶.۱۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۷.۴۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۱.۵۷ درصد افزایش

۱۰- سولانا

قیمت: ۲۳.۵۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳۹.۴۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷۷.۲۲ درصد افزایش

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی