کد خبر: ۳۳۰۱۷
|
۲۵ دی ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

راهکار درمان اعتیاد به بازی‌های آنلاین + فیلم

پلیس فتا هشدار داده و به والدین توصیه کرده است، بازی‌های آنلاینی که می‌تواند به افزایش مهارت و ارتقای توانایی یادآوری اطلاعات بصری در کودکان کمک کند را در اختیار فرزندانمان بگذاریم و نگذاریم کودکان مرز بین خیال و واقعیت را گم کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، حضور همه‌جانبه رسانه‌ها و نقش آنها در زندگی روزمره ما، محتوای پیام‌هایی که در طول روز در محیط کار، خانه و مهمانی دوستانه تبادل می‌شود، بی‌شک در شیوه زیستن یا سبک زندگی ما مؤثر است. امروزه موبایل، اینترنت و بازی‌های رایانه‌ای در کنار مؤلفه‌های فرهنگ، پوشاک، آشپزی و آداب و رسوم و ... به اجزاء جدایی‌ناپذیر زندگی ما تبدیل شده‌اند، به نحوی که سبک زندگی ما را به شدت تحت تأثیر قرار داده‌اند.

بنابراین می‌توانند تأثیر مثبت یا منفی در سلامت جسم و روان افراد به ویژه کودکان و نوجوانان داشته باشند.

برخی از آثار مختلف بازی‌های رایانه‌ای، اعتیاد و وابستگی، خشونت، فعالیت‌های اجتماعی و احساس تنهایی، چاقی و کم تحرکی، فعالیت‌های کم تحرک، بهبود قدرت تشخیص رنگ و درمان موفقیت‌آمیز تنبلی چشم، توجه و هوشیاری و بهبود مهارت‌های حرفه‌ای است.

در همین راستا پلیس فتا هشدار داده و به والدین توصیه کرده است، بازی‌های رایانه‌ای، موبایلی و آنلاینی که می‌تواند به افزایش مهارت دست، مغز، تقویت توانایی تشخیص هدف، افزایش سرعت پردازش، پاسخگویی و ارتقای توانایی یادآوری اطلاعات بصری در کودکان کمک می‌کند، را در اختیار فرزندانمان بگذاریم. نگذاریم کودکان مرز بین خیال و واقعیت را گم کند.

منبع/ ایکنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 16 بهمن 1401 بیت‌کوین در انتظار رکوردی جدید
با انتشار جدیدترین به‌روزرسانی ترجمه لحظه‌ای پیام‌ها به تلگرام اضافه شد
وبگردی