کد خبر: ۳۳۰۲۸
|
۲۶ دی ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

بلومبرگ: تمام محصولات اپل تا یک دهه آینده به نمایشگر MicroLED این شرکت مجهز می‌شوند

بلومبرگ می‌گوید به‌خاطر پیچیدگی‌های توسعه نمایشگرهای MicroLED، عرضه این فناوری در همه دستگاه‌های اپل احتمالاً یک دهه طول خواهد کشید.

به گزارش «نبض فناوری»، اپل احتمالاً می‌خواهد نمایشگرهای اختصاصی MicroLED خود را به محصولات مختلف ازجمله آیفون، آیپد، اپل واچ و مک بیاورد. بااین‌حال، پیش‌بینی شده است که این فرایند زمان زیادی لازم داشته باشد و حدود یک دهه طول بکشد.

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ در یادداشت جدید خود می‌گوید اپل تاکنون حدود شش سال برای توسعه فناوری MicroLED زمان صرف کرده است و می‌خواهد در نهایت این فناوری را هم مثل تراشه‌های اپل سیلیکون جایگزین پنل‌های سایر شرکت‌ها کند.

اپل ظاهراً این پروژه را با اسم رمز T159 در حوالی سال 2017 آغاز کرد. نمایشگرهای MicroLED قرار است روشنایی، بازتولید رنگ و زاویه‌های نمایشی بهتری داشته باشند و طوری محتواها را به‌نمایش درآورند که گویی تصاویر روی شیشه نقاشی شده‌اند.

بلومبرگ: تمام محصولات اپل تا یک دهه آینده به نمایشگر MicroLED این شرکت مجهز می‌شوند

اپل برای توسعه MicroLED با پیچیدگی‌های زیادی روبه‌رو است

گرمن هفته گذشته گفته بود که اپل ابتدا در سال 2024 با اپل واچ اولترا نمایشگر MicroLED خود را آزمایش خواهد کرد. اما او اکنون می‌گوید به‌نظرش کوپرتینویی‌ها در بلندمدت این فناوری را به همه محصولات خود می‌آورند. البته ممکن است یک دهه طول بکشد تا این فناوری به مک‌ها بیاید؛ چون درحال‌حاضر پیچیدگی‌های زیادی در زمینه توسعه آن وجود دارد.

گرمن برای مقایسه به نمایشگرهای OLED اشاره می‌کند که حالا چند سالی است روی آیفون‌ها قرار گرفته‌اند، اما هنوز همه آیپدها به این فناوری مجهز نشده‌اند. این فرایند به‌خاطر ماهیت پیچیده فناوری MicroLED می‌تواند حتی از این هم طولانی‌تر شود.

استراتژی کلی اپل ظاهراً این است که وابستگی خود را به شرکت‌های مختلف کمتر کند. این کمپانی افزون بر نمایشگرها، قصد دارد تراشه بلوتوث و وای‌فای را هم خودش تولید کند تا دیگر احتیاجی به همکاری با شرکت برودکام نداشته باشد. آن‌ها همچنین درحال توسعه مودم 5G هستند و در نهایت می‌خواهند یک تراشه مجتمع داشته باشد تا بلوتوث، وای‌فای و مودم 5G را با هم ارائه کنند.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 19 بهمن 1401 نمودار بیت‌کوین هشدار داد
وزیر ارتباطات در مراسم بزرگداشت روز فناوری فضایی مطرح کرد؛ حلقه مفقوده نظام پایش در کشور تصاویر ماهواره‌ای است
در واکنش به پیشنهاد ایلان ماسک ترکیه با ارسال استارلینک مخالفت کرد
وبگردی