کد خبر: ۳۳۰۶۱
|
۲۸ دی ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۷

رونمایی مک بوک‌های جدید اپل

اپل در رویدادی کم سابقه و چند هفته زودتر از برنامه معمول خود، مک بوک‌هایی که در آنها تراشه های جدیدتر و سریعتر M۲ Pro و M۲ Max بکار رفته اند را رونمایی کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، معرفی این دستگاهها که در آنها از جدیدترین مدل تراشه M۲ استفاده شده است، برآیند تصمیم این شرکت در سال ۲۰۲۰ برای استفاده از تراشه های طراحی داخلی پس از ۱۵ سال اتکا به فناوری اینتل بوده است.

قیمت مک مینی جدید از ۵۹۹ دلار آغاز می شود و از ۲۴ ژانویه عرضه خواهد شد. قیمت مک بوک پرو که به تراشه های جدید اپل مجهز هستند، از ۱۹۹۹ دلار آغاز می شود، در حالی که مدل ۱۳ اینچی که در آن تراشه M۲ بکار رفته است، ۱۲۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

ماه‌هاست که بازار منتظر معرفی مدلهای جدید مک بوک پرو بوده است اما مشکلات زنجیره تامین باعث شد عرضه این محصولات از سال گذشته به اوایل سال ۲۰۲۳ موکول شود.

ارزش سهام اپل در پی رونمایی این محصولات، حدود یک درصد افزایش یافت و عملکرد بهتری از کل بازار نشان داد. ارزش سهام اپل در سال میلادی گذشته حدود ۲۷ درصد نزول کرد که بزرگترین کاهش از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ بود.

اپل اعلام کرد M۲ Pro، حدود ۲۰ درصد ترانزیستورهای بیشتری نسبت به M۱ Pro و دو برابر نسبت به M۲ دارد و کمک می کند برنامه هایی مانند ادوب فوتوشاپ کارهای سنگین را سریعتر از همیشه انجام دهند.

تراشه های اپل توسط شرکت تایوانی TSMC تولید می شوند.

بر اساس گزارش رویترز، اپل معمولا نخستین مراسم معرفی محصول خود را در مارس برگزار کرده و آی مک ها و لوازم جانبی را معرفی می کند.

بلومبرگ نیوز روز سه شنبه گزارش کرد اپل عرضه عینک واقعیت افزوده خود را به دلیل چالشهای فنی به تعویق انداخته است. با این حال، همچنان قصد دارد این محصول را در سال میلادی جاری رونمایی کند.

هدست واقعیت ترکیبی اپل که ترکیبی از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی است، در رویداد بهاره اپل معرفی می شود و حدود ۳۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت.

هدست واقعیت ترکیبی اپل، با محصول کوئست پروی شرکت متا پلتفرمز رقابت خواهد کرد که اواخر سال گذشته به قیمت ۱۵۰۰ دلار عرضه شده بود. اپل اکنون در تلاش برای عرضه یک مدل ارزانتر از هدست واقعیت ترکیبی خود است که پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۴ یا اوایل ۲۰۲۵ معرفی شود.

این شرکت برای این منظور، قصد دارد به جای قطعاتی که در مدلهای جدیدتر رایانه های مک استفاده کرده است، از تراشه های بکار رفته در آیفون، استفاده کند. وب سایت اینفورمیشن پیشتر گزارش کرده بود اپل قصد دارد یک هدست واقعیت ترکیبی ارزانتر را روز سه شنبه رونمایی کند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در 10 اسفند 1402 بیت‌کوین بر مدار صعود
با هدف توسعه ابزار هوش مصنوعی؛ پول پاشی مخفیانه گوگل برای برخی ناشران
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۹ اسفند ۱۴۰۲ رالی بیت‌کوین ادامه دارد
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۱۲۷ درصدی «توسن» در دوره یکماهه بهمن سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل
با ارسال اولین توییت با اینترنت ماهواره‌ای مستقیم گوشی رؤیای جدید ایلان ماسک تحقق یافت
وبگردی