کد خبر: ۳۳۱۱۶
|
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰
فوربس فاش کرد

دخالت تیک‌تاک برای وایرال شدن ویدئوها

شش کارمند سابق و فعلی تیک‌تاک و بایت دنس مدعی شدند کارمندان این شرکت می‌توانند انتخاب کنند کدام ویدئو وایرال شود.

به گزارش «نبض فناوری»، گزارش جدید فوربس نشان می‌دهد ویدئوهایی که در صفحه "برای شما" تیک‌تاک وایرال می‌شوند، ممکن است بر اساس الگوریتمی که می‌داند چه موضوعی مورد پسند کاربر است نباشند و در واقع، کارمندان تیک‌تاک و بایت دنس می‌توانند کاری کنند که آنها در فیدهای بیشتری دیده شوند.

شش کارمند سابق و فعلی تیک‌تاک و بایت دنس به فوربس گفتند: کارمندان این پلتفرم شبکه اجتماعی و شرکت مادرش می‌توانند با استفاده از قابلیتی به نام Heating، انتخاب کنند که کدام ویدئو وایرال شود.

بر اساس کتاب راهنمای قابلیت Heating که توسط فوربس مشاهده شده است، این قابلیت به تقویت ویدئو از طریق مداخله برای رسیدن آن به یک تعداد بازدید خاص و نمایش داده شدن آن در فید "برای شما" اشاره دارد. مجموع بازدیدهای کلی ویدئوهای تقویت شده، بخش بزرگی از کل بازدیدهای روزانه ویدئو را تشکیل می‌دهد که می‌تواند تاثیر قابل توجهی در معیارهای اصلی وایرال شدن آن داشته باشد.

منابع آگاه به فوربس گفتند: این قابلیت اغلب برای جذب اینفلوئنسرها و برندها استفاده می شود.

برخلاف تبلیغات و محتوای اسپانسر شده در تیک‌تاک، محتوایی که به این شکل تقویت می‌شوند، برچسب نمی‌خورند.

سخنگوی تیک‌تاک در بیانیه ای به اینسایدر گفت: ما بعضی از ویدئوها را برای کمک به متنوع کردن تجربه محتوا، تبلیغ می‌کنیم و سلبریتی‌ها و تولیدکنندگان محتوای جدید را به جامعه تیک‌تاک معرفی می‌کنیم. تنها افراد معدودی در آمریکا از این امکان برخوردارند که محتوا را برای تبلیغ در آمریکا تائید کنند و محتوای مذکور تنها حدود ۰.۰۰۲ درصد از ویدئوهای صفحه "برای شما" را تشکیل می‌دهد.

این سخنگو گفت: تیک‌تاک به توسعه قابلیت "چرا این ویدئو" ادامه می‌دهد تا شفافیت بیشتری درباره محتوای توصیه شده، فراهم کند.

به گفته سه منبع آگاه و اسناد داخلی تیک‌تاک که توسط فوربس مشاهده شده است، بعضی از کارمندان تیک‌تاک از قابلیت Heating به شکل نادرستی استفاده کرده اند تا حسابهای شخصی خود یا محتوای نزدیکانشان را تقویت کنند که این اقدام، برخلاف سیاست شرکت بوده است.

طبق سند دیگری که توسط فوربس مشاهده شده است، کارمندان تیک‌تاک و بایت دنس می‌توانند از این قابلیت برای جذب اینفلوئنسرها، تبلیغ محتوای متنوع، نمایش اطلاعات مهم و تبلیغ ویدئوهایی که توسط الگوریتمهای توصیه محتوا دیده نشده اند، استفاده کنند. دو منبع آگاه به فوربس گفتند: کارمندان تیک‌تاک می توانند تصمیم بگیرند که چه محتوایی مناسب این دستورالعمل است.

در دفترچه راهنمای این قابلیت گفته شده است: اگر این قابلیت به خوبی استفاده شود، به تولیدکنندگان محتوا کمک خواهد کرد رشد کرده و محتوا در این پلتفرم، متنوع‌تر می‌شود.

سخنگوی تیک‌تاک در بیانیه خود به اینسایدر اعلام کرد تحت توافق امنیت ملی که توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا بررسی می‌شود، همه پروتکل‌ها و فرآیندهای تبلیغ ویدئوها در آمریکا، از سوی این نهاد و بازرسان مستقل، قابل بررسی است و تنها پرسنل امنیت داده آمریکای تیک‌تاک می توانند از قابلیت Heating در آمریکا استفاده کنند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، همزمان با فشار مقاماتی که نگران هستند تیک‌تاک به عنوان ابزاری برای دولت چین استفاده شود، بایت دنس برای دسترسی که به کارمندانش داده است، با انتقاد فزاینده روبروست.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی