کد خبر: ۳۳۱۴۹
|
۰۲ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۶:۵۳
در گزارش ۹ ماهه صورت‌های مالی میاندوره‌ای آسیاتک اعلام شد؛

سود ۳۹ درصدی "آسیاتک" در ۹ ماهه امسال نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۰

شرکت آسیاتک در انتشار گزارش صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۹ ماهه خود در کدال، از درآمد سود ۳۹ درصدی نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۰ کسب کرده است.

به گزارش بخش تحلیلی«نبض فناوری»، شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در بورس، گزارش اطلاعات صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۹ ماهه حسابرسی نشده سال جاری را در کدال منتشر کرده است که بر مبنای این گزارش سود جامع این نماد بورسی در این دوره ۱۳۷ میلیارد تومان برآورد می‌شود که نسبت به رقم ۹۱ میلیارد تومانی در ۹ ماهه ۱۴۰۰ از رشد ۳۹ درصدی برخوردار می‌شود.

سود ۳۹ درصدی
 

همچنین درآمد عملیاتی این شرکت ۹۲۸ میلیارد تومان در ۹ ماهه امسال اعلام می‌شود که رشد ۵۰ درصدی نسبت دوره مشابه سال قبل دارد. در دوره ۹ ماهه سال گذشته ۶۱۸ میلیارد تومان درآمد عملیاتی به ثبت رسیده است.
سود عملیاتی شرکت نیز در این دوره ۱۶۳ میلیارد تومان با رشد ۳۶ درصدی اعلام می‌شود.
لازم به ذکر است که سود انباشته آسیاتک در این دوره ۹ ماهه ۳۳۵ میلیارد تومان بوده است درحالیکه در دوره مشابه سال قبل ۱۲۳ میلیارد تومان اعلام می‌شود که این سود انباشته نیز رشد ۹۲ درصدی داشته است.
دارایی‌های ثابت مشهود شرکت ۷۳۶ میلیارد تومان و دارایی‌های نامشهود آن نیز در این دوره ۱۱۷ میلیارد تومان اعلام می‌شود.
جریان خالص ورود نقد حاصل از فعالیت‌های عملیاتی شرکت در ۹ ماهه امسال ۳۶۶ میلیارد تومان برآورد می‌شود. در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ ورود این نقدینگی ۹۹ میلیارد تومان بوده است که این نقدینگی رشد ۳۷۰ درصدی در ۹ ماهه امسال نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.
دریافت‌های نقدی حاصل از تسهیلات در ۹ ماهه امسال رشد ۱.۱۴۷ درصدی داشته است. در این دوره دریافت‌های نقدی ۹۹ میلیارد تومان بوده و در دوره مشابه سال گذشته معادل ۸ میلیارد تومان بوده است.
برآورد شرکت از تغییرات عوامل بهای تمام شده در ۳ ماهه پایانی سال جاری بدین شرح اعلام می‌شود که طبق روند گذشته تغییرات با اهمیتی پیش بینی نمی‌شود.
همچنین این گزارش متذکر می‌شود که در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ هزینه‌ها حدودا ۲۵ درصد رشد در نظر گرفته می‌شود.
از سوی دیگر این گزارش کدال از آسیاتک از برآورد شرکت از برنامه‌های تامین مالی و تغییرات هزینه‌های مالی شرکت در دوره ۳ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ پیش بینی می‌کند که هزینه‌های مالی شرکت تا پایان سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل بیش از ۵۰ درصد رشد داشته باشد.

 

اطلاعات صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۹ ماهه "آسیاتک" منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۱

سود ۳۹ درصدی
 
ارسال نظرات
وبگردی