کد خبر: ۳۳۱۶۲
|
۰۳ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

نمایشگرهای پیشرفته Lifelike Pixels سامسونگ به زودی در محصولات این شرکت استفاده خواهد شد

تنها چند روز پیش از معرفی گوشی‌های سری گلکسی S23، شرکت سامسونگ درخواست ثبت یک نماد تجاری برای فناوری نمایشگر جدید خود را مطرح نموده است. این فناوری در محصولات آینده غول کره‌ای مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. به‌نظر می‌رسد که بازوی تولید نمایشگر شرکت سامسونگ سرگرم ارتقاء فناوری اولد پر زرق و برق خود است.

به گزارش «نبض فناوری»، بر اساس گزارش انجمن GalaxyClub، سامسونگ درخواست ثبت یک نماد تجاری جدید موسوم به Pixels Lifelike را به مراجع ذی‌ربط ارائه نموده است. اگرچه نحوه کارکرد این فناوری به‌طور دقیق اعلام نشده است؛ اما با اطمینان می‌توان اعلام کرد که تکنولوژی مذکور در نمایشگرهای اولد آینده برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها به‌کارگیری خواهد شد. با این‌حال موارد کاربری فناوری Pixels Lifelike احتمالا به این 2 دسته از محصولات الکترونیکی محدود نخواهد بود. در واقع کمپانی نهایتا می‌تواند از این تکنولوژی در سایر دستگاه‌های تولیدی خود نظیر نمایشگرهای واقعیت‌مجازی و واقعیت افزوده، لپ‌تاپ‌ها و ساعت‌های هوشمند نیز استفاده کند.

درخواست ثبت این نماد تجاری در همان روزی مطرح شد که شرکت کره‌ای، نماد تجاری دیگری موسوم به Flex Hybrid را ثبت کرد. Flex Hybrid گونه جدیدی از نمایشگرهای ساخت سامسونگ دیسپلی به‌شمار رفته و از قابلیت خم شدن و کشیدن به‌صورت همزمان برخوردار است. این نمایشگر جهت استفاده در لپ‌تاپ‌های آینده طراحی شده است؛ دستگاه‌هایی که از قابلیت تا شدن در اندازه بسیار کوچک‌تر برخوردار هستند. بعلاوه سامسونگ از 3 پنل نمایشگر دیگر با اسامی Flex In & Out، Flex Slideable Duet و Flex Slideable Solo نیز رونمایی کرد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها فناوری Pixels Lifelike احتمالا به نوعی با بهبود قابلیت بازتولید رنگ‌ها در نمایشگرهای اولد مرتبط است. انتظار می‌رود که این فناوری در دستگاه‌های آینده برند کره‌ای مورد بهره‌برداری قرار گیرد. همچنین این تکنولوژی در آینده می‌تواند در اختیار سایر شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های موبایلی نیز قرار داده شود.

نمایشگرهای پیشرفته Lifelike Pixels سامسونگ به زودی در محصولات این شرکت استفاده خواهد شد

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
وبگردی