کد خبر: ۳۳۱۸۰
|
۰۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

اتحادیه اروپا، سازمان تنظیم مقررات و چند شرکت فعال در حوزه فناوری را تحریم کرد

اتحادیه اروپا 18 فرد و 19 نهاد ایرانی را در فهرست تحریم‌های جدید خود قرار داده است.

به گزارش «نبض فناوری»، اتحادیه اروپا در بیانیه‌‌ای، جزئیات بسته تحریمی جدید علیه ایران به بهانه مسائل حقوق بشری را منتشر کرد. در بین نهادهایی که این اتحادیه تحریم کرده نام چند سازمان دولتی و اسامی برخی شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه فناوری به چشم می‌خورد که سازمان تنظیم مقررات (رگولاتوری)، سرشناس‌ترین آنهاست.

اتحادیه اروپا روز گذشته 18 فرد و 19 نهاد ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد. «راوین آکادمی»، شرکت «سامان گستر سحاب پرداز»، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت «رادیس وی را تجارت» و شرکت «ایمن صنعت زمان فرا» از جمله مجموعه‌هایی هستند که در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا حضور دارند. تمامی این شرکت‌ها پیش‌تر توسط آمریکا نیز تحریم شده بودند.

راوین آکادمی آموزشگاه خصوصی است که در زمینه امنیت سایبری فعالیت دارد. سحاب پرداز یک شرکت فعال در حوزه کلان داده و هوش مصنوعی است و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از بزرگترین زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات است. شرکت رادیس وی را تجارت در زمینه واردات دوربین‌های نظارتی و تجهیزات امنیتی کار می‌کند و ایمن صنعت زمان فرا نیز در تولید ماشین‌های مصارف خاص فعالیت دارد.

«عباس آذر پندار» مدیرعامل رادیس ویرا تجارت، «مسلم معین»، رئیس فضای مجازی بسیج نیز از جمله چهره‌های فعال در حوزه فناوری کشور هستند که در فهرست تحریم‌های جدید اروپا قرار گرفته‌اند.

گفتنی است 23 آبان ماه امسال، شرکت ابرآروان که در حوزه‌ فناوری ابری (کلود) در ایران فعالیت می‌کند نیز از سوی اتحادیه اروپا تحریم شد. این نخستین بار بود که یک شرکت فناوری که در اکوسیستم استارتاپی رشد کرده، به تحریم حهانی دچار شد. همانطور که ذکر شد، تمامی شرکت‌هایی که در حال حاضر نیز توسط اتحادیه اروپا تحریم شدند، پیش‌تر توسط آمریکا مورد تحریم قرار گرفته بودند.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
وزیر ارتباطات در نشست با استاندار آذربایجان غربی تأکید کرد: پوشش پایدار و باکیفیت ارتباطی ۸۶ درصد روستاهای استان
با برگزاری تور عکاسی روایت پیشرفت صورت می گیرد؛ تبیین دستاوردهای وزارت ارتباطات از طریق جشنواره «همه جا در دسترس»
در آخرین گزارش درآمد «تجارت الکترونیک پارسیان» در کدال؛ رشد درآمد نماد بورسی «رتاپ» در آبان ماه سال جاری
وبگردی