کد خبر: ۳۳۲۰۰
|
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

ماموریت فضایی آرتمیس 2 در راه است

یک پژوهشگر علوم فضایی گفت: با توجه به موفقیت ماموریت فضایی آرتمیس یک، مرحله دوم آن ممکن است در سال ۲۰۲۴ عملیاتی شود و طی این پروژه نخستین فضانوردان به فضا رفته و پس از سال‌ها به مدار ماه باز می‌گردند.

به گزارش «نبض فناوری»، عمران مرادی، با اشاره به موفقیت‌های ماموریت آرتمیس یک و دستاوردهای فضاپیمای اوریون، اظهار کرد: در طول ماموریت آزمایشی پروژه آرتمیس که تحت عنوان آرتمیس یک شناخته می‌شود، فضاپیمای اوریون توانست بدون اتصال به ایستگاه فضایی در فضا حرکت کند.

وی افزود: در طول این ماموریت، فضاپیمای اوریون در مدار ماه می‌چرخید و طی این گردش، توانست رکورد بیشترین مسافتی که تاکنون فضاپیماهای مخصوص حمل فضانوردان طی کرده است را بشکند.

این پژوهشگر علوم فضایی ادامه داد: درواقع اوریون توانست رکوردی که تا پیش از این متعلق به فضاپیمای آپولو ۱۳ را بوده، به خود اختصاص دهد؛ دستیابی به این رکورد موفقیت مهمی برای ماموریت آرتمیس محسوب می‌شود.

وی با اشاره به نقش موفقیت فضاپیمای اوریون در رابطه با زمان عملیاتی شدن برنامه آرتمیس 2، گفت: با توجه به عملکرد مطلوب فضاپیمای اوریون و موفقیت ماموریت آرتمیس یک در صورتی که پروژه اصلی به دلایل مالی یا فنی با اختلال و وقفه‌ای مواجه نشود، می‌توان امیدوار بود که تا سال ۲۰۲۴ نخستین فضانوردان به فضا سفر کنند.

مرادی تصریح کرد: درواقع با توجه به موفقیت ماموریت فضایی آرتمیس یک، مرحله دوم آن ممکن است در سال ۲۰۲۴ عملیاتی شود و طی این پروژه نخستین فضانوردان به فضا اعزام و پس از سال‌ها به مدار ماه باز می‌گردند.

وی در همین رابطه ادامه داد: در صورتی که شرایط به خوبی پیش رود در سال ۲۰۲۵ فضانوردان می‌توانند به کره ماه قدم گذاشته و در صورت موفقیت این برنامه احتمالاً در پروژه‌های دیگر شاهد حضور فضانوردان بیشتری در کره ماه خواهیم بود.

منبع/ ایمنا

ارسال نظرات
در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست فروش خودروهای تمام الکتریکی رکورد زد
وبگردی