کد خبر: ۳۳۲۱۱
|
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۰

بمباران شرکت‌های روسی با حملات داس

روس‌تلکام مدعی شد سال گذشته حدود ۶۰۰ شرکت روسی، هدف حملات داس قرار گرفتند.

به گزارش «نبض فناوری»، همزمان با ادامه جنگ روسیه در اوکراین، شرکت‌های روسیه با حملات داس (انکار سرویس توزیع شده) بمباران شدند و این حملات علیه شرکت‌های روسی در سال ۲۰۲۲ به رکورد بالای جدیدی رسید.

بنا بر آمار شرکت روس‌تلکام که بزرگترین شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت در روسیه است، طی سال میلادی گذشته، ۲۱.۵ میلیون حمله داس علیه ۶۰۰ سازمان در این کشور به وقوع پیوست.

اکثر این حملات در مسکو و حوالی آن که اکثر این شرکت‌ها مستقر هستند، روی داد. هیچ کدام از صنایع بزرگ از این حملات در امان نماندند و بخش مخابرات، خرده فروشی، فاینانس و عمومی این حملات را تجربه کردند.

یک سوم این حملات (۳۰ درصد) علیه بخش عمومی انجام شد که بر مبنای سالانه، ۱۲ برابر افزایش داشت. یک چهارم از این حملات (۲۵ درصد) علیه موسسات مالی و ۱۶ درصد علیه آموزش و پرورش انجام شد. بزرگترین حمله با سرعت ۷۶۰ گیگابیت بر ثانیه انجام شد و در مقایسه با بزرگترین حمله سال پیش، دو برابر قدرت تخریب داشت. طولانی‌ترین حمله داس هم تقریبا سه ماه ادامه داشت.

اکثر این حملات در مارس آغاز شد که تقریبا با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه، همزمان بود و در ماه مه به اوج خود رسید. بر مبنای آدرسهای آی پی مورد استفاده، منشاء اکثر این حملات از ایالات متحده بود.

بنا بر گزارش روس‌تلکام، اگرچه حملات داس، اکثر حملات (حدود ۸۰ درصد) را تشکیل داد، اما انواع دیگر حملات سایبری هم روی داد. وب سایتهای آسیب پذیر در مدار توجه هکرهای غربی قرار گرفتند که از حفره‌های امنیتی، برای انجام حملات خود بهره برداری کردند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، از زمان آغاز جنگ میان روسیه و اوکراین، هکرها و هکتیویست‌ها (رخنه‌گران کنشگر) از همه طرفین وارد عمل شده و کاملا فعال بوده‌اند. در میان آنها، گروه کنتی، بزرگترین گرداننده باج افزارها است که علنا، طرفدار دولت روسیه بوده است.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در 10 اسفند 1402 بیت‌کوین بر مدار صعود
با هدف توسعه ابزار هوش مصنوعی؛ پول پاشی مخفیانه گوگل برای برخی ناشران
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۹ اسفند ۱۴۰۲ رالی بیت‌کوین ادامه دارد
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۱۲۷ درصدی «توسن» در دوره یکماهه بهمن سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل
با ارسال اولین توییت با اینترنت ماهواره‌ای مستقیم گوشی رؤیای جدید ایلان ماسک تحقق یافت
وبگردی