کد خبر: ۳۳۲۱۴
|
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۶:۱۰

"سرپرست مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی و مشاور رییس بنیاد ملی نخبگان" منصوب شد

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری طی حکمی "سرپرست مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی و مشاور رییس بنیاد ملی نخبگان" را منصوب کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری طی حکمی شقایق حق‌جوی جوانمرد را که پیش از این ریاست مرکز راهبردی فناوری‌های همگرای معاونت علمی را بر عهده داشت را به عنوان «سرپرست مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی و مشاور رییس بنیاد ملی نخبگان» منصوب کرد.

در حکم دهقانی خطاب به حق‌جوی جوانمرد آمده است: عطف به ارتقاء ساختار سازمانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و نظر به مراتب شایستگی و تجارب، به موجب این حکم شما را به عنوان "سرپرست مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی و مشاور رییس بنیاد ملی نخبگان" منصوب می کنم. با توجه به اهداف عالی این معاونت و لزوم برنامه ریزی و تحول در ارتقاء اقتصاد دانش بنیان کشور ماموریت های ویژه ای برای جنابعالی در نظر گرفته می شود.

«راهبری ستادهای توسعه فناوری پیشرفته با تمرکز ویژه بر فناوری های کاربردی نوظهور و اقتدارآفرین»، «معرفی ظرفیت های جدید فناورانه به زیست بوم نوآوری کشور با همکاری سایر بخش های معاونت»، «حمایت از شتاب دهنده ها، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری با همکاری حداکثری بخش خصوصی و برنامه ریزی برای رشد پویا»، «ایجاد ارتباط موثر ستادهای توسعه فناوری پیشرفته و ستادهای توسعه اقتصاد بخشی برای توسعه فناوری هدفمند با همکاری بخش های مربوطه»، «حمایت هدفمند از توسعه زیرساخت های آزمایشگاهی، ساخت و تامین تجهیزات و مواد با شبکه سازی ظرفیت های کشور در حوزه های علوم پایه و کاربردی» و «تعامل سازنده با بنیاد ملی نخبگان برای پرورش استعدادهای تاثیرگذار در حل مسایل کشور» از جمله این ماموریت ها است.

از درگاه خداوند متعال دوام توفیقات جنابعالی را در پیروی از منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست های دولت مردمی خواستارم.

فرصت را غنیمت شمرده و از تلاش و زحمات میثم فرج‌الهی در طول تصدی این مسئولیت کمال تشکر و قدردانی را دارم و از خداوند متعال برای ایشان سلامتی آرزومندم.

از سوابق اجرایی شقایق حق‌جوی جوانمرد پزشک و متخصص فیزیولوژی عروق و استاد تمام دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می توان به «ریاست مرکز تحقیقات فیزیولوژی کاربردی»، «معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان»، «ریاست بنیاد نخبگان استان اصفهان»، ریاست دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی، مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان» و «ریاست مرکز توسعه و هماهنگی تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» اشاره کرد.
همچنین خانم حق‌جوی بیش از 300 مقاله پژوهشی، 6 کتاب علمی و تخصصی و 1 کتاب راهنمای عملی زندگی دانشجویی را در کارنامه کاری و علمی خود دارد.

ارسال نظرات
ارائه نتایج جستجو به صورت محاوره؛ موتور جستجوی چینی رقیب Chat GPT را ارائه می کند
با دسترسی هکرها به موبایل کاربر؛ یک باگ جدید در سیستم احراز هویت فیس بوک کشف شد
محققان ام‌آی‌تی انجام دادند طراحی عجیب ملخ‌های جدید برای پهپادها
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 بهمن 1401 بیت‌کوین رکوردی بی‌سابقه ثبت کرد
وبگردی