کد خبر: ۳۳۴۳۱
|
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰

فروش آیفون ۱۴ با تخفیف کم‌سابقه در چین

فروشندگان چینی در پی رکود بازار، مدل آیفون ۱۴ پرو اپل را با حداکثر ۱۰ درصد تخفیف عرضه می‌کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، نگاهی به اپلیکیشن وب سایت JD.com و وب سایت سونینگ نشان می‌دهد فروشندگان محصولات الکترونیکی، مدل آیفون ۱۴ پرو را به قیمت ۷۱۹۹ یوان (۱۰۶۲ دلار) عرضه می‌کنند که ۸۰۰ یوان ارزان‌تر از قیمت استاندارد در وب سایت رسمی اپل در چین است.

بررسی تبلیغات شبکه‌های اجتماعی توسط رویترز نشان داد شمار دیگری از فروشندگان مجاز محصولات اپل، تخفیف‌های مشابه را برای آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس عرضه می‌کنند.

اپل گاه و بیگاه به فروشندگانی که با آنها در چین همکاری دارد، اجازه می‌دهد برای تشویق تقاضا، گوشی این شرکت را با تخفیف عرضه کنند.

ادیسون لی، تحلیلگر بانک جفریز در یادداشتی برای مشتریان این بانک نوشت: بازگشت کاهش قیمت حتی برای پرفروش‌ترین مدل‌های آیفون ۱۴، سیگنال خوبی نیست. چندین برند اندروید هم قیمت‌ها را کاهش داده‌اند. طبق برآورد تحلیلگران این بانک، فروش چهار مدل آیفون ۱۴ در ۳۸ روز نخست عرضه در بازار چین، ۲۸ درصد در مقایسه با مدل‌های آیفون ۱۳ کاهش داشت.

طبق آمار شرکت تحقیقاتی کانالایز، فروش تلفن هوشمند در چین، طی سال میلادی گذشته به ۲۸۶ میلیون دستگاه رسید که پایین‌ترین رکورد در یک دهه گذشته بود و فروش در سه ماهه چهارم، به دلیل تقاضای ضعیف، ۱۴ درصد کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، اپل هفته گذشته نخستین کاهش درآمد سه ماهه از سال ۲۰۱۹ را گزارش کرد. فروش اپل در سه ماهه چهارم، ۲۴ درصد کاهش پیدا کرد که تا حدودی به دلیل تاخیر در عرضه مدل‌های آیفون ۱۴ و مشکلات زنجیره تامین پس از اعتراضات کارگری در کارخانه شرکت فاکسکان بود. اما تیم کوک، مدیرعامل اپل، به بهبود بازار چین اشاره کرد که به تازگی محدودیت‌های کرونایی را برای بهبود رشد اقتصادی، تسهیل کرده است.

با این حال، سامسونگ الکترونیکس هشدار داده است که پس از کاهش در سال گذشته، فروش گوشی موبایل در سال ۲۰۲۳ احتمالا دوباره کاهش پیدا خواهد کرد.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 فروردین 1402 بیت‌کوین رکورد زد
برای نخستین بار در جهان صورت گرفت؛ اختصاص یک رایانه کوانتومی به تحقیقات پزشکی
وقتی می‌میریم چه اتفاقی می‌افتد؟ «زندگی پس از زندگی» از نگاه واقعیت مجازی
وبگردی