کد خبر: ۳۳۵۴۳
|
۲۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان

بیت‌کوین به زیر ارزش ۲۲ هزار دلار سقوط کرد اما گاوها ممکن است به فشار بیشتر فکر کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، کریپتو اعلام کرد، افزایش اخیر بیت‌کوین، احساسات کلی را در میان فعالان بازار بهبود بخشیده و این تغییر، حرکت مثبتی را در سراسر صنعت ایجاد کرده زیرا نشانه‌هایی از یک بازار صعودی شروع شده است.

نمودار روزانه

منطقه قیمت ۲۵ هزار دلار، مهم‌ترین مانع در مسیر بیت‌کوین طی هشت ماه گذشته بوده است. به تازگی، بیت‌کوین تلاش کرد تا از این سطح فراتر رود و شکست خورد و نتیجه آن تثبیت مرحله اصلاح بود با این حال، پس از یک موج ناگهانی، مرحله اصلاح برای ادامه رالی ضروری خواهد بود که معمولا همزمان با تشکیل عقب‌نشینی‌هاست. از این رو، سقوط کنونی را می‌توان مرحله‌ای اصلاحی برای تشکیل عقب‌نشینی به خط روند نزولی شکسته، حذف موقعیت‌های بیش از حد گرم شده بازار آتی و آغاز یک جهش دیگر در نظر گرفت.

با این وجود، سطح قیمت ۲۱ هزار دلار و میانگین متحرک ۵۰ روزه که در حال حاضر ۲۰.۳ هزار دلار است، سطوح حمایتی اولیه هستند و می‌توانند به عنوان هدف بعدی کاهش اخیر عمل کنند.

نمودار چهار ساعته

در بازه زمانی چهار ساعته، قیمت پس از رد شدن از ناحیه مقاومت قابل توجه ۲۵ هزار دلاری و توقف فروش به زیر سطح حمایت جزئی ۲۲.۳ هزار دلار، اندکی نزول را آغاز کرد.

به‌طور معمول، قیمت قبل از ادامه افزایش، تمایل دارد تا توقف فروش را به زیر سطوح حمایتی در طول مراحل اصلاح یک رالی صعودی جذب کند.

علاوه بر این، پس از سقوط اخیر، قیمت به منطقه حمایت قابل توجهی رسیده که شامل سطح حمایت ۲۱ هزار دلار و سطوح تعیین کننده فیبوناچی بین ۰.۳۸۲ (۲۱۶۰۴ دلار) و ۰.۵ (۲۰۷۸۵ دلار) است. در نتیجه، بیت‌کوین با حمایت قابل توجهی روبرو می‌شود و به نظر می‌رسد در روزهای آینده یک روند صعودی دیگر را آغاز کند.

آنالیز روی زنجیره

افزایش اخیر قیمت بیت‌کوین باعث شد بسیاری از سرمایه‌گذاران باور کنند که بازار نزولی بالاخره به پایان رسیده است. دارندگانی که در چند ماه گذشته سودی دریافت نکرده بوده‌اند دوباره به سود خود بازگشته‌اند. با این حال، هنوز برخی از علائم احتیاط وجود دارد زیرا این افزایش می‌تواند دام گاوی دیگری در طول بازار نزولی باشد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۱ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۴۳ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۱.۵۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۲۱ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱.۸۱ میلیارد دلار است که ۲۴.۷۲ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۴.۶۷ میلیارد دلار است که ۱۱.۱۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۸.۰۸ میلیارد دلار است که ۹۱.۰۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۴۷ به وقت شرقی) این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۱هزار و ۸۲۰.۹۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۷۸ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۵۱۸.۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۷۵ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۱۲.۰۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۱۹ درصد کاهش

۵- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۳۷۲۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۳۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۶.۴۸ درصد کاهش

۷- کاردانو

قیمت: ۰.۳۶۲۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۶۹ درصد کاهش

۸ - دوج کوین

قیمت: ۰.۰۸۱۷۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۸۰ درصد کاهش

۹- سولانا

قیمت: ۲۰.۹۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۲۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۶۲ درصد کاهش

۱۰ -پولکا دوت

قیمت: ۶.۱۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۴۸ درصد کاهش

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
وبگردی