کد خبر: ۳۳۵۸۷
|
۲۶ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۵

تسلا بازار خراب‌کن شد

تسلا قیمت‌های خود در ایالات‌متحده را برای چهارمین بار در دو ماه تغییر می‌دهد.

تسلا بازار خراب‌کن شد

به گزارش «نبض فناوری»، تسلا قیمت یک نسخه از هر یک از سدان مدل ۳ و کراس اوور مدل Y خود را تغییر داده است که چهارمین تعدیل قیمت توسط این سازنده خودروهای الکتریکی از ابتدای سال است.

وب سایت تسلا نشان داد که تسلا قیمت کراس اوور پرفورمنس مدل Y خود را با ۱۰۰۰ دلار افزایش به ۵۸ هزار و ۹۹۰ دلار رساند. این وب سایت نشان داد که قیمت سدان مدل سه دیفرانسیل عقب، ارزان‌ترین مدل آن را با ۵۰۰ دلار کاهش داد و به ۴۲ هزارو ۹۹۰ دلار رساند.

تسلا در ماه ژانویه کاهش قیمت‌های گسترده‌ای را در خط تولید خود و در تمام بازارهای اصلی خود اعمال کرد. پس از تغییرات اخیر، نسخه پرفورمنس مدل Y هنوز حدود ۱۶ درصد ارزان‌تر از اوایل ژانویه برای مشتریان آمریکایی است.

مدل ۳ دیفرانسیل عقب حدود ۹ درصد ارزان‌تر است. قیمت دو نسخه دیگر مدل ۳ و مدل Y که در ایالات‌متحده به فروش می‌رسند، تغییری نکرده است.

ایلان ماسک، مدیر اجرایی این شرکت ماه گذشته گفت که سفارشات خودرو تقریباً دو برابر تولید شرکت در ژانویه پس از دور اول کاهش قیمت بوده است. ماسک گفت تقاضای قوی شرکت را وادار کرده است تا اولین افزایش قیمت کوچک خود را برای مدل Y انجام دهد و این شرکت بر روی قیمت تمرکز خواهد کرد تا تقاضا را در شرایطی که اقتصاد به سمت آنچه که او معتقد است رکود است، هدایت کند.

بر اساس گزارش رویترز، کاهش شدید قیمت تسلا در ژانویه باعث اعتراض خریداران تسلا در چین شد که قبلاً خرید کرده بودند و پس‌انداز را از دست داده بودند. برخی از مالکان تسلا در ایالات متحده شکایت کرده بودند که کاهش قیمت باعث کاهش ارزش فروش مجدد خودروهای آنها نیز شده است.

کاهش قیمت تسلا در سال جاری پس از نزدیک به دو سال رخ داد که تسلا قیمت‌ها را بالاتر می‌برد و نمی‌توانست با تقاضا سازگاری داشته باشد.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
وبگردی