کد خبر: ۳۳۶۷۷
|
۳۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۷

به چالش‌های آبی با اتکا به توان متخصصان و شرکت‌های دانش‌بنیان پاسخ دهیم

سرپرست ستاد آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در دیدار با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بر استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها برای رفع چالش‌های آبی تاکید کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، محمد همت سرپرست ستاد آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در دیدار با اتابک جعفری‌لور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، توسعه فناوری‌های آب با تکیه بر توان دانشمندان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان، بهترین راه‌کار رفع چالش‌های آبی را ضروری دانست.

وی با تاکید بر جایگاه فناوری‎‌های نوین صنعت آب و فاضلاب، گفت: ستاد توسعه فناوری‌های آب، اقلیم و محیط زیست؛ برای رشد و پیشرفت دانش و فناوری‌های متناظر با مسائل واقعی صنعت آب کشور برنامه‌ریزی دقیقی کرده است.

همت افزود: تعامل سازنده و تنگاتنگ شکل گرفته میان ستاد و شرکت مهندسی در این زمینه بسیار موثر خواهد بود و این تعاملات باید در تمامی ابعاد بیشتر هم شود.

جعفری‌لور نیز در این دیدار رویکرد اتخاذ شده در ستاد، نسبت به فناوری های کاربردی صنعت آب و فاضلاب را مطلوب خواند و گفت: شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، در تمامی حوزه‌های توسعه دانش و فناوری آماده همکاری با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری است.

در این دیدار بر همکاری‌های دو جانبه برای توسعه «فناوری‌های نوین تامین آب»، «افزایش تنوع سبد آبی با بهره گیری از منابع آبی ژرف و دیگر آب‌های نامتعارف»، «فناوری‌های افزایش کیفیت، تصفیه و شیرین‌سازی آب»، «فناوری‌های حوزه مدیریت هوشمند آب» و «فناوری‌های حوزه افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در مصرف آب»، تاکید شد.

به چالش‌های آبی با اتکا به توان متخصصان و شرکت‌های دانش‌بنیان پاسخ دهیم

ارسال نظرات
با اعلام ایلان ماسک؛ ایکس به زودی پولی می‌شود
وبگردی