کد خبر: ۳۳۹۹۰
|
۱۸ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰
اتحادیه اروپا اعلام کرد:

توئیتر باید بازبین های انسانی بیشتری استخدام کند

به گفته ۴ فرد آگاه از مذاکرات میان رگولاتورهای اتحادیه اروپا با توئیتر، به ایلان ماسک دستور داده شده نیروی انسانی بیشتری به عنوان بازبین و صحت سنج جهت بررسی پست های توئیتر استخدام کند.

به گزارش«نبض فناوری» به نقل از رویترز، این تقاضا تلاش های ماسک برای تغییر سازماندهی یک کسب وکار خسارت بار که به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریده را سخت تر می کند. او بیش از نیمی از ۷۵۰۰ کارمند توئیتر از جمله کل نیروی انسانی تیم های اعتماد و ایمنی در برخی دفاتر خود را اخراج کرده و همزمان به دنبال روش های ارزان تری برای رصد توئیت ها است.

اخراج های وسیع کارمندان نگرانی هایی را به وجود آورده که آیا توئیتر می تواند از قانون سرویس های دیجیتال اتحادیه اروپا پیروی کند یا خیر. در همین راستا شرکت های اینترنتی باید قبل از اجرایی شدن کامل این قانون در ۲۰۲۴ میلادی اقدامات خاصی را انجام دهند.

در حال حاضر توئیت برای بازبینی محتوا به شدت از اتوماسیون استفاده و از بررسی های دستی خاص اجتناب می کند. این شرکت کارمندان صحت سنجی مطالب را استخدام نمی کند.

تیری برتون کمیسیونر اتحادیه اروپا در ماه ژانویه در یک تماس ویدئویی به ماسک هشدار داد باید فعالیت های زیادی انجام دهد و بازبینی محتوا و حفاظت از آزادی بیان را به میزان قابل توجهی تقویت کند.

منبع:مهر

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 10 فروردین 1402 بیت‌کوین رکورد زد
برای نخستین بار در جهان صورت گرفت؛ اختصاص یک رایانه کوانتومی به تحقیقات پزشکی
وقتی می‌میریم چه اتفاقی می‌افتد؟ «زندگی پس از زندگی» از نگاه واقعیت مجازی
وبگردی