کد خبر: ۳۴۲۲۲
|
۰۳ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۹:۳۰

توشیبا پیشنهاد خرید ۱۵ میلیارد دلاری را پذیرفت

شرکت توشیبا پیشنهاد خرید کنسرسیوم ژاپنی را پذیرفت و به این ترتیب، این شرکت نمادین یک گام به پایان دادن به فصل مشکل دار در تاریخ بیش از ۱۴۰ ساله خود نزدیک شد.

به گزارش«نبض فناوری»روزنامه نیک کی در گزارشی بدون اشاره به منبع خود، نوشت: هیئت مدیره توشیبا روز پنجشنبه پیشنهادی به مبلغ دو تریلیون ین (۱۵.۳ میلیارد دلار) از کنسرسیومی دریافت کرد که شرکت ژاپن اینداستریال پارتنرز (Industrial Partners Inc) قرار دارد و حدود ۲۰ شرکت ژاپنی در خرید توشیبا شرکت خواهند کرد.

این اقدام می‌تواند به سال‌ها تلاطم در این شرکت ژاپنی معروف پس از یک سلسله رسوایی‌ها که توشیبا را غرق مشکل کرد و این شرکت را در مسیر فروش قرار داد، پایان دهد. مدیریت توشیبا، دولت ژاپن و بخش بزرگی از سهامداران خارجی این شرکت بر سر آینده شرکت با هم اختلاف دارند. سرمایه‌گذاران کنشگر به دنبال به حداکثر رساندن سوددهی در توشیبا هستند اما اولویت دولت ژاپن، دور نگه داشتن فناوری‌ها و کسب‌وکارهای حساس از دست خارجی‌ها است.

میو کاتو، تحلیلگر در شرکت "لایت استریم ریسرچ" در این باره اظهار کرد: داشتن راه‌حلی در اینجا مثبت خواهد بود، زیرا یکی از مشکلات توشیبا، عدم وجود یک راهبرد ثابت به دلیل تغییر مسیر دائمی بوده است. اما هنوز از نظر ایجاد محرک‌های رشد جدید و به حداکثر رساندن پتانسیل برخی از کسب‌وکارهای نوظهور، کارهای وجود دارد که باید انجام شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مسیر پذیرش هیئت مدیره چندان هموار نیست. این فرآیند با تاخیرهای متعددی روبرو شده است و این کنسرسیوم ژاپنی با موانعی برای تامین مالی مواجه شده است، زیرا بانکها در خصوص تامین مالی قراردادهای بزرگ در یک محیط اقتصادی نه چندان مطلوب، محتاط تر شده اند.

منبع: ایسنا

برچسب ها: توشیبا خرید دلار
ارسال نظرات
با عجایب هستی بیشتر آشنا شوید؛ موجودی بدون مغز و خجالتی اما باهوش!
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: خلا محتوایی در فعالیت‌های دیجیتالی و فضای مجازی
وبگردی