کد خبر: ۳۴۳۰۳
|
۰۸ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰
توسط محققان کشور؛

سیستم ردیاب چشمی با دقت مکانی کمتر از یک درجه بینایی ساخته شد

محققان کشور موفق به طراحی و ساخت دستگاه ردیاب چشمی شدند که دارای دقت مکانی کمتر از یک درجه بینایی و دقت زمانی پانصد هرتز است.

به گزارش «نبض فناوری»، دکتر محمد رضا ابوالقاسمی دهاقانی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی هوش مصنوعی دانشگاه تهران و سرپرست ازمایشگاه فناوری‌های مغز گفت: تاکنون محققان کشور و خارج از کشور موفق شده اند سیستم های مختلف ردیاب چشمی را با فناوریهای متفاوت طراحی کنند و بسازند که اکنون در حال استفاده هستند.

وی با بیان اینکه هر یک از این سیستم ها کاربردهای مختلفی دارند، گفت: این ردیاب چشمی کاربردهای زیادی دارد که در تحقیقات و صنعت می توان از آن بهره مند شد.

سرپرست ازمایشگاه فناوریهای مغز گفت:حرکت چشم یکی از مهم ترین پاسخ های رفتاری است که مغز تولید می کند و از آن می توان جهت ردیابی توجه مکانی انسان استفاده کرد.

وی با اشاره به کاربرد دستگاه ردیاب چشمی افزود: ازجمله کاربردهای این دستگاه می توان به استفاده در تبلیغات و بازرگانی و حوزه نورومارکتیگ اشاره کرد.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی هوش مصنوعی دانشگاه تهران گفت: ما نیز توانستیم ردیاب چشمی را به تولید برسانیم که از کیفیت بهتری نسبت به نمونه های موجود برخوردار است

وی گفت: دستگاه طراحی شده دارای دقت مکانی کمتر از یک درجه بینایی و دقت زمانی پانصد هرتز است که در آزمایشگاه فناوری های مغز پژوهشکده فناوری همگرا دانشگاه تهران مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
به منظور توسعه رایانش کوانتومی؛ محققان تنفس بین اتم ها را ردیابی کردند
با پایان ماموریت شنژو ۱۵؛ سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
وبگردی