کد خبر: ۳۴۳۳۵
|
۱۰ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

معرفی ویژگی چت «گوگل‌داکس» و نحوه استفاده از آن

شرکت گوگل با تمرکز بر کاربر ویژگی جدیدی را به سرویس داکس خود اضافه کرده که راه را برای تعامل بیشتر تولید کنندگان محتوا هموار می کند.

به گزارش «نبض فناوری»، گوگل اخیراً سرویس های داکس، شیت و اسلاید خود را برای ارائه ویژگی‌های بیشتر طراحی به‌روز مبتنی بر کاربر به‌روزرسانی کرده است. در میان به روز رسانی ها، یکی از ویژگی هایی که مغفول مانده ویژگی چت داخلی است. اکنون، این ویژگی مربوط به ارسال پیامک و پیام‌رسانی مانند واتس آپ، چت گوگل یا سایر برنامه‌ها و سرویس‌های پیام‌رسان فوری نیست. هدف این ویژگی اساسا ارائه گزینه های همکاری بهتر به کاربران است.

در ادامه نحوه استفاده از این ویژگی درGoogle Docs، Sheet و Slides آورده شده است:

هیچ الزام خاصی برای استفاده از این ویژگی وجود ندارد. تنها مطمئن شده که یک حساب گوگل فعال دارید و با استفاده از آن در Docs، Sheets یا Slides وارد سیستم شوید.

نحوه استفاده از چت در Google Docs، Sheet و Slides

docs.google.com/sheets.google.com/slides.google.com را در مرورگر وب باز کنید.

پس از این، یک سند جدید ایجاد کنید و شروع به نوشتن کنید. سپس آن را برای همکاری با افراد دیگر به اشتراک بگذارید

اکنون روی نماد «chat» در بالای صفحه کلیک کنید. یک پنجره گپ جدید باز و شروع به تایپ می کند و همه پیام ها برای آن سند خاص روی صفحه سایر شرکت کنندگان ظاهر می شود.

سایر شرکت‌کنندگان همچنین می‌توانند به پیام‌های ارسال شده توسط هر کسی که بخشی از آن سند است پاسخ دهند.

ویژگی چت در Docs به کاربران اجازه می دهد تا با ارسال یادداشت ها، پیام ها، نکات برجسته کلیدی و موارد دیگر مرتبط با سند با یکدیگر دیالوگ کنند. این می تواند به ایجاد یک سند جهت ارائه و موارد دیگر کمک کند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
با اعلام ایلان ماسک؛ ایکس به زودی پولی می‌شود
وبگردی