کد خبر: ۳۴۳۸۰
|
۱۲ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰

ایلان ماسک به وعده خود عمل کرد؛ کد توییت‌های پیشنهادی توییتر در GitHub منتشر شد

توییتر همچنین در وبلاگ خود توضیح می‌دهد که الگوریتم پست‌های پیشنهادی آن از سه مرحله اصلی تشکیل شده است.

به گزارش «نبض فناوری»، همانطور که ایلان ماسک قول داده بود، توییتر کد مربوط به توییت‌های پیشنهادی کاربران را در GitHub منتشر کرد و همچنین با انتشار یک پست جدید در وبلاگ خود درباره این تصمیم توضیح داد.

طبق توضیحات توییتر، «الگوریتم پست‌های پیشنهادی از سه مرحله اصلی تشکیل شده است». ابتدا «بهترین توییت‌ها را از منابع توصیه شده مختلف» جمع‌آوری می‌کند، سپس آن توییت‌ها را با «مدل یادگیری ماشین» رتبه‌بندی می‌کند. در نهایت، توییت افرادی که توسط شما مسدود شده‌اند، توییت‌هایی که قبلا دیده‌اید یا توییت‌هایی که امن نیستند را قبل از قرار دادن آن‌ها در تایملاین شما فیلتر می‌کند.

ایلان ماسک به وعده خود عمل کرد؛ کد توییت‌های پیشنهادی توییتر در GitHub منتشر شد

نحوه فیلتر توییت‌های پیشنهادی توییتر

در این پست همچنین هر مرحله از این فرآیند به‌طور دقیق‌تر توضیح داده شده است. به عنوان مثال، اشاره می‌کند که در اولین مرحله حدود 1500 توییت پردازش می‌شود و هدف این است که در تایملاین For You، حدود 50 درصد از توییت‌های افرادی که دنبال می‌کنید و 50 درصد از توییت‌هایی که دنبال نمی‌کنید نمایش داده شود.

علاوه بر این، توضیح داده شده که این رتبه‌بندی برای «بهینه‌سازی تعامل مثبت (لایک‌ها، ریتوییت‌ها و پاسخ‌ها)» طراحی شده و در مرحله آخر سعی می‌شود تا توییت‌های زیادی از یک شخص برای شما نمایش داده نشود.

جزئیات بیشتر مربوط به این کد در هنگام استفاده از آن مشخص می‌شود که برخی محققان از جمله «جین منچون وونگ» هم اکنون در حال استفاده از آن هستند.

ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر از مدت‌ها قبل به چنین تصمیمی اشاره کرده است. او در ماه مارس سال گذشته و پیش از اینکه به مالک جدید این شرکت تبدیل شود، از دنبال‌کنندگان خود خواست تا نظرشان درباره منبع باز شدن الگوریتم توییتر ارائه کنند و حدود 83 درصد با این تصمیم موافق بودند. او سپس ماه گذشته گفت که کد توییت‌های پیشنهادی توییتر ماه آینده متن‌باز خواهد شد که اکنون به وعده خود عمل کرده است و می‌توان از طریق GitHub به این کد دسترسی پیدا کرد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
با اعلام ایلان ماسک؛ ایکس به زودی پولی می‌شود
وبگردی