کد خبر: ۳۴۳۸۵
|
۱۲ فروردين ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰
به دنبال نگرانی از جمع آوری داده؛

ایتالیا چت جی پی تی را ممنوع کرد

هوش مصنوعی«چت جی پی تی» در ایتالیا ممنوع شده و مقامات حفاظت از داده این کشور درباره شیوه جمع آوری اطلاعات کاربران این سیستم تحقیق می کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، اسکای نیوز اعلام کرد، چت بات مذکور که به شرکت «اوپن آ آی» تعلق دارد، از زمان عرضه در اواخر سال گذشته میلادی تاکنون بیش از ماهانه ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد.

این هوش مصنوعی مولد تهدیدی برای تغییر همه چیز از موتورهای جستجو گرفته تا نوشتن متون خلاقانه به حساب می آید، هرچند نگرانی هایی درخصوص صحت و تبعیض آن وجود دارد.

در همین راستا مقامات ایتالیایی اعلام کردند چت بات مذکور مسدود می شود تا یک تحقیق درباره نقض احتمالی قوانین جمع آوری داده و ناتوانی در کنترل سن کاربران آن انجام شود.

این نرم افزار قرار است برای افراد ۱۳ سال و بالاتر قابل استفاده باشد.

سازمان حفاظت از داده ایتالیا همچنین اعلام کرد شرکت اوپن آ آی هیچ مبنای حقوقی ندارد که جمع آوری وسیع اطلاعات و ذخیره سازی داده های کاربران را برای آموزش الگوریتم های خود توجیه کند.

این نخستین باری است که یک رگولاتور ملی چنین اقدامی درباره چت جی پی تی انجام داده است. از سوی دیگر باید توجه داشت نرم افزار مذکور هفته گذشته قربانی یک حمله سایبری شده بود که محاورات و جزئیات پرداخت برخی کاربران طی آن فاش شده بود.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی