کد خبر: ۳۴۴۰۲
|
۱۳ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

گوگل نسخه بتای برنامه Nearby Share را برای ویندوز منتشر کرد

برنامه Nearby Share در ویندوز، انتقال فایل میان سیستم‌تان و دستگاه‌های اندرویدی را بسیار راحت‌تر از گذشته می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، گوگل در نمایشگاه CES 2022 گفته بود که می‌خواهد با روش‌های مختلف، ارتباط میان اندروید و اکوسیستم ویندوز را بهبود دهد. یکی از این روش‌ها، اپ Nearby Share برای به‌اشتراک‌گذاری محتوا میان دستگاه‌های اندرویدی و ویندوز بود. حالا گوگل نسخه بتای Nearby Share را برای سیستم‌عامل ویندوز منتشر کرده است تا انتقال اطلاعات میان اندروید و ویندوز راحت‌تر از گذشته شود.

کاربران می‌توانند نسخه بتای این برنامه را از وب‌سایت اندروید دانلود و روی سیستم خود نصب کنند. باید به این موضوع اشاره کنیم که دستگاه شما باید به نسخه 64 بیتی ویندوز 10 یا 11 مجهز باشد و همچنین قدرت آن را یکی از پردازنده‌های مبتنی بر ARM تأمین نکند.

نحوه کار با Nearby Share در ویندوز

برای استفاده از این قابلیت، باید وای‌فای و بلوتوث سیستم‌تان روشن باشد. شما می‌توانید مشخص کنید که چه فردی می‌تواند دستگاه شما را ببیند و به آن فایل ارسال کند تا با فایل‌های ناخواسته روبه‌رو نشوید.

گوگل نسخه بتای برنامه Nearby Share را برای ویندوز منتشر کرد

شما می‌توانید در یک منوی کشویی برای تنظیمات نمایش دستگاه، سیستم‌تان را برای همه افراد، مخاطبین یا فقط دستگاه‌های خودتان نمایان کنید. البته امکان مخفی‌کردن دستگاه هم وجود دارد. اگر گزینه مخفی‌کردن را انتخاب نکنید، امکان به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات میان سیستم‌تان و یک دستگاه اندرویدی وجود خواهد داشت.

برای ارسال فایل از سیستم‌تان به یک گوشی اندرویدی، تنها کافیست در ویندوز آن‌ها را با ماوس گرفته و درون اپ Nearby Share بکشید، البته امکان کلیک راست روی فایل درون ویندوز و انتخاب گزینه Nearby Share هم وجود دارد. اگر صاحب هر دو دستگاه خودتان باشید و وارد حساب گوگل‌تان هم شده باشید، انتقال فایل به‌صورت خودکار صورت می‌گیرد، حتی اگر نمایشگر گیرنده خاموش باشد. البته این دستگاه‌ها می‌توانند حداکثر در فاصله 4.86 متری قرار بگیرند.

گوگل قابلیت Nearby Share را برای کاربران در ایالات متحده و اکثر کشورهای جهان منتشر کرده است. نسخه بتای این اپ هم‌اکنون تنها برای گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی کار می‌کند، اما در آینده با سایر محصولات اکوسیستم گوگل هم سازگار خواهد شد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی