کد خبر: ۳۴۴۴۳
|
۱۵ فروردين ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

احتمال محدودیت بیشتر برای ChatGPT در اروپا

اقدام ایتالیا برای ممنوعیت موقت ChatGPT، سایر کشورهای اروپایی را ترغیب کرده تا بررسی کنند آیا برای کنترل چت ربات‌های پرطرفدار هوش مصنوعی به اقدامات سختگیرانه‌تری نیاز است یا خیر.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، ممکن است برخی کشورهای اروپایی اقدامات سختگیرانه تری را بر علیه گپ هوش مصنوعی چت جی پی تی هماهنگ کنند.

در حالی که نمایندگان پارلمان اروپا بر سر محتوای عرضه شده و قوانین کنترل هوش مصنوعی اتحادیه اروپا اختلاف نظر دارند، برخی از رگولاتوری های کشورهای اروپایی دریافته‌اند که ابزار موجود، مانند مقررات حفاظت از داده‌های عمومی (GDPR) که به کاربران امکان کنترل اطلاعات شخصی‌شان را می‌دهد، می‌توانند برای کنترل شرکت های مولد هوش مصنوعی اعمال شوند.

هوش مصنوعی مولد، مانند ابزار ChatGPT در OpenAI، بر الگوریتم‌هایی تکیه می‌کند که پاسخ‌های قابل‌توجهی به پرسش‌های متنی بر اساس تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده‌ها ارائه می کنند. ممکن است برخی از این پاسخ ها از داده های متعلق به کاربران اینترنت استخراج شده باشند.

آژانس ایتالیایی گارانتی شرکت OpenAI وابسته به مایکروسافت را متهم کرده که سن کاربران ChatGPT را بررسی نکرده است و مبنای قانونی جمع آوری و ذخیره گسترده داده های شخصی توسط آن مشخص نیست.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
با عقد قرارداد پرتاب ماهواره توسط اسپیس‌ایکس آمازون روی غرور خود پا گذاشت!
معاون وزیر ارتباطات در تشریح برنامه هفتم توسعه مطرح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات عامل توانمندساز در برنامه هفتم توسعه
همزمان با رویداد توسعه و تبادل فناوری در صنعت اسباب بازی سند راهبردی صنایع اسباب بازی، بازی و سرگرمی رونمایی شد
در آخرین گزارش درآمد وفروش "آسیاتک" در کدال اعلام شد؛ رشد فروش و درآمد آسیاتک در آبان ماه سالجاری
در هشتمین گفت‏‏‌وگوی رو‌در‌روی مدیران‌عامل چند شرکت‏‏‌ دانش‏‏‌بنیان با محمد‌صادق خیاطیان صورت گرفت‌؛ بررسی مشکلات 5 شرکت دانش‏‏‌بنیان توسط رئیس صندوق نوآوری
وبگردی