کد خبر: ۳۴۴۵۸
|
۱۶ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

ماراتن دیجیتال رکورد زد

ماراتن دیجیتال رکورد تولید بیت‌کوین خود در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ را اعلام کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، کریپتو اعلام کرد، یکی از شرکت‌های پیشرو در استخراج کریپتو، ماراتن دیجیتال در سه ماهه اول سال رکورد استخراج ۲۱۹۵ بیت‌کوین را اعلام کرد و دارایی خود را به ۱۱هزار و۴۶۶ بیت‌کوین (معادل بیش از ۳۲۱ میلیون دلار با قیمت فعلی) افزایش داد.

نتیجه مثبت در ابتدای سال ۲۰۲۳ با عملکرد سال ۲۰۲۲ ماراتن دیجیتال در تضاد بود؛ ظرفیت استخراج این شرکت به دلیل طوفان عظیم تابستان گذشته فلج شد همچنین قرار گرفتن چند میلیون آن در مرکز داده مشکل‌ساز کامپیوت نورث باعث ایجاد مشکلات اضافی شد.

فرد تیل، رئیس و مدیرعامل این سازمان گفت: سه ماهه اول با تولید رکورد ۲۱۹۵ بیت‌کوین موفق‌ترین مورد در مقایسه با استخراج ۱۲۵۹ بیت‌کوین در سه ماهه اول سال گذشته و ۱۵۶۲ بیت‌کوین در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۲ بود.

این مورد به شرکت کمک کرد تا نرخ هش خود را به ۱۱.۵ اگزاهش افزایش دهد (۶۴ درصد افزایش در مقایسه با ۷.۰ اگزاهش در پایان سال گذشته). هدف شرکت این است که نرخ هش آن تا اواسط سال ۲۰۲۳ با استقرار تجهیزات ماینینگ خریداری شده قبلی خود، به ۲۳ اگزهش برسد.

تیل افزود: در طول سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، پیشرفت قابل توجهی در اجرای دو ابتکار اصلی خود داشته‌ایم که عبارتند از انرژی بخشیدن به سکوهای ماینینگ خریداری شده قبلی خود برای رسیدن به هدف ۲۳ اگزهش تا اواسط سال جاری و بهینه‌سازی عملکرد خود به طوری که هم موثرتر و هم کارآمدتر عمل می‌کنیم.

مارس ماه خوبی برای ماراتن بود که طی آن تقریبا ۴۰ درصد از کل بار سه ماهه خود (۸۲۵ بیت‌کوین) را استخراج کرد. علاوه بر پیشرفت عملیاتی، واحد تجاری نیز وضعیت مالی خود را بهبود بخشید. پس از پایان دادن به تسهیلات اعتباری خود با بانک سیلورگیت، بدهی خود را ۵۰ میلیون دلار کاهش و دارایی بیت‌کوین نامحدود خود را ۳۱۳۲ بیت‌کوین افزایش داد.

ماراتون سه ماهه اول را تقریبا ۱۲۴.۹ میلیون دلار وجه نقد و معادل‌های نقدی نامحدود و ۱۱هزار و ۴۶۶ بیت‌کوین به پایان رساند و ارزش فعلی آن نزدیک به ۳۲۱ میلیون دلار است.

طوفان شدیدی که تابستان گذشته از ایالت مونتانا عبور کرد، ۷۵ درصد از کل ناوگان معدنی ماراتون را فلج کرد و باعث کاهش سطح تولید شد.

مدیرعامل ماراتن دیجیتال اظهار کرد که برگرداندن کامل ماینرها به صورت آنلاین زمان می‌برد و ما متعهد هستیم هر کاری که بتوانیم برای بازسازی هش ریت و بهبود تولید بیت‌کوین خود انجام دهیم... جدا از این رویداد، ساخت و ساز و نصب در تگزاس طبق برنامه زمان‌بندی شده و با توجه به شرایط فعلی ادامه یافته است.

ماراتن روند عادی عملیات را در ماه‌های بعد بازیابی کرد سپس با مشکل دیگری مواجه شد؛ قرار گرفتن در معرض ۸۰ میلیون دلار برای کامپیوت نورث. در حالی که بیش از ۶۸هزار دستگاه ماینینگ ماراتن بیت‌کوین را در تگزاس نصب و میزبانی کرد، به دلیل مسائل نظارتی نتوانست ۴۰هزار دستگاه را روشن کند. برای مقابله با افزایش هزینه‌ها در سال ۲۰۲۲، ماینر استراتژی هودل خود را کنار گذاشت و در ژانویه ۱۵۰۰ بیت‌کوین فروخت. آخرین باری که برخی دارایی‌های خود را واگذار کرد در اکتبر ۲۰۲۰ بود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۲۰ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۹۹ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۵.۸۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۲۴ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵.۴۳ میلیارد دلار است که ۵.۹۹ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۴.۸۹ میلیارد دلار است که ۱۰.۷۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۹.۷۴ میلیارد دلار است که ۸۷.۴۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۸:۴۰ به وقت شرقی) این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۸ هزار و ۵۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۲۶ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۰۹.۰۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۷۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۶۰ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۱۴.۰۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۲۹ درصد کاهش

۵- یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۵۰۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۵.۷۰ درصد کاهش

۷- کاردانو

قیمت: ۰.۳۹۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۶۶ درصد افزایش

۸ - دوج کوین

قیمت: ۰.۰۹۷۴۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۹.۸۹ درصد افزایش

۹- سولانا

قیمت: ۲۱.۱۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۹۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۳۴ درصد افزایش

۱۰ - پولکا دوت

قیمت: ۶.۵۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۲۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۱۳ درصد افزایش

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
گزارش هزار روز خدمت وزارت ارتباطات؛ کاهش ۴۰ درصدی پینگ ۱۰۰ بازی پر مخاطب
وبگردی