کد خبر: ۳۴۴۸۰
|
۱۷ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

مدل هوش مصنوعی جدید متا می‌تواند اشیاء موجود در تصاویر و ویدیوها را تشخیص دهد

با این مدل هوش مصنوعی، می‌توان با تایپ کردن واژه‌ای مانند «سگ»، سگ‌های موجود در یک عکس یا ویدیو را پیدا کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، هوش مصنوعی معمولاً باید از قبل آموزش ببیند تا بتواند اشیاء را شناسایی کند، اما شرکت متا راهی برای شناسایی بدون کمک پیدا کرده است. غول شبکه‌های اجتماعی مدل هو‌ش مصنوعی جدیدی با نام «Segment Anything» را معرفی کرده که می‌تواند اشیاء موجود در عکس‌ها و ویدیوها را تشخیص دهد.

همانطور که رویترز در گزارش خود درباره مدل هوش مصنوعی جدید متا توضیح می‌دهد، به‌عنوان مثال با تایپ کردن کلمه «سگ» می‌توانید به این مدل دستور بدهید تا تمام سگ‌های موجود در یک عکس را مشخص کند.

هو‌ش مصنوعی متا همچنین می‌تواند کار خود را در تعامل با مدل‌های دیگر انجام دهد که این امر می‌تواند منجر به بازسازی یک شیء به‌صورت سه‌بعدی یا ترسیم نماهای یک هدست واقعیت ترکیبی شود. در حقیقت، Segment Anything می‌تواند نیاز به آموزش اضافی هوش مصنوعی را محدود کند.

مدل هوش مصنوعی و مجموعه داده آن با مجوز غیرتجاری قابل دانلود خواهند بود، یعنی سازندگان نمی‌توانند از آن برای محصولات خود استفاده کنند. در حال حاضر، متا از فناوری مشابهی برای متعادل کردن محتوای ممنوعه، پست‌های پیشنهادی و برچسب‌گذاری عکس‌ها استفاده می‌کند.

با این وجود، توسعه‌دهندگان ادعا دارند که مدل موجود ناقص است. در واقع، این مدل ممکن است جزئیات دقیق‌تر را در تصاویر نادیده بگیرد و به اندازه برخی مدل‌ها در تشخیص مرزها دقیق نیست. متا نیز می‌گوید که برخی از ابزارهای هوش مصنوعی تخصصی‌تر احتمالاً از این مدل در زمینه‌های مربوطه عملکرد بهتری خواهند داشت.

متا در چند وقت گذشته از مدل‌های هوش مصنو‌عی متفاوتی رونمایی کرده است. این شرکت ماه گذشته از هو‌ش مصنوعی LLaMA برای کارهای تحقیقاتی رونمایی کرده بود که قدرتمندتر از GPT-3 شرکت OpenAI است. غول فناوری سپس از تشکیل یک تیم جدید برای کار روی محصولات هو‌ش مصنو‌عی برای اینستاگرام و واتس‌اپ خبر داد و روز گذشته اعلام کرد که می‌خواهد از هو‌ش مصنوعی مولد برای ساخت تبلیغات مشتریان خود استفاده کند.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
سخنگوی سازمان فضایی ایران خبر داد؛ موفقیتی دیگر برای صنعت فضایی ایران
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 5 مهر ماه 1402 افزایش هنگفت ارزش بیت‌کوین در پیش است؟
همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲؛ تاپ از کارت خرید دانش‌آموزی، رونمایی کرد
وبگردی