کد خبر: ۳۴۵۰۲
|
۱۸ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۹:۳۰

گوگل بروزرسانی جدیدی برای چت بات Bard ارائه کرد

بروزرسانی جدیدی برای چت بات Bard منتشر شده است که تا حد قابل قبولی هوشمندتر شده است. چه قابلیتی به این چت‌بات اضافه شده است؟

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» گوگل بروزرسانی جدیدی برای چت بات Bard ارائه داد و آن را در حل مسائل ریاضی هوشمندتر از قبل کرد. این هوش مصنوعی حالا می‌تواند کدنویسی کند و مسائل پیچیده و چندمرحله‌ای ریاضی را حل کند. چت‌بات بارد برای رقابت مستقیم با ChatGPT معرفی شد و تا حالا نتوانسته آنطور که باید ظاهر شود. حال باید دید که به‌روز رسانی‌های گوگل می‌تواند این چت‌بات را به رقیب خود نزدیک‌تر کند یا خیر.

گوگل بروزرسانی جدیدی برای چت بات Bard منتشر کرد

گوگل همان‌طور که وعده داده بود، چت‌بات هوش مصنوعی Bard را به مدل زبانی پیشرفته‌تری مجهز کرد که اکنون می‌تواند سؤالات و مسائل ریاضی چندمرحله‌ای را بهتر درک کند و به آن‌ها پاسخ دهد.

با هوش مصنوعی Bard گوگل، کاربران می‌توانند برای داشتن خلاقیت بیشتر یا حل مشکلات مربوط به کار خود، درخواست‌هایی را ارائه کنند. اکنون همان‌طور که «جک کراوچک»، مدیر ارشد محصولات گوگل، اشاره کرده، این شرکت به‌لطف مدل زبانی PaLM خود چند ارتقای جدید برای این چت‌بات به ارمغان آورده است. گوگل همچنان به دریافت بازخوردهای مربوط به هوش مصنوعی جدید خود ادامه می‌دهد، اما هدف اصلی آن بهبود توانایی‌های Bard در ریاضیات و منطق است.

گوگل بروزرسانی جدیدی برای چت بات Bard منتشر کرد

کراوچک در توییت خود توضیح می‌دهد که با این پیشرفت‌ها، Bard می‌تواند مسائل چندمرحله‌ای و ریاضی کاربران را بهتر درک کند و به آن‌ها پاسخ دهد. او همچنین اشاره می‌کند که Bard توانایی کمک به کدنویسی را نیز به‌دست خواهد آورد، اما کاربران هنوز باید منتظر ارتقای مربوط به آن باشند.

مدیر ارشد محصولات گوگل در ادامه توضیح می‌دهد که این شرکت متعهد به بهبود کارایی کلی مدل هوش مصنوعی خود است و این ارتقای جدید تنها یک نمونه از به‌روزرسانی‌های هفتگی گوگل برای آن محسوب می‌شود.

هنگامی که گوگل در بهمن‌ماه سال گذشته برای اولین‌بار از Bard رونمایی کرد، این ابزار هوش مصنوعی از مدل زبانی LaMDA پشتیبانی می‌کرد. درحال‌حاضر این چت‌بات از مدل زبانی دیگری با نام PaLM پشتیبانی می‌کند.

گوگل دو هفته پیش چت‌بات Bard خود را به‌صورت عمومی در دسترس کاربران قرار داد. درحال‌حاضر کاربران ایالات‌متحده و بریتانیا می‌توانند برای استفاده از آن، نام خود را در لیست انتظار قرار دهند و غول فناوری به‌مرور زمان آن را در دسترس افراد بیشتری قرار می‌دهد.

منبع: تکراتو

ارسال نظرات
وبگردی