کد خبر: ۳۴۵۱۷
|
۱۹ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰

جریمه ۳ میلیون دلاری مایکروسافت به اتهام نقض تحریم‌های ایران

دولت آمریکا مدعی شد، مایکروسافت به‌طور واضح تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران، سوریه، روسیه و کوبا را نقض کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، مایکروسافت (Microsoft) یک شرکت فناوری چندملیتی آمریکایی است که در سال 2016، رتبه نخست در فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری بود و به انتشار کتاب، تولید محصولات چندرسانه‌ای و ارائه خدمات پست الکترونیکی نیز می‌پردازد.

در روزهای اخیر، ایالات متحده به دنبال توافق با این شرکت فناوری است، زیرا دولت آمریکا مدعی است مایکروسافت به‌طور واضح تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران، سوریه، روسیه و کوبا را نقض کرده است.

بر اساس گزارش منتشر شده رویترز مایکروسافت با پذیرش 1300 مورد نقض واضح تحریم‌های مرتبط‌به ایران، کوبا، سوریه و روسیه اعلام کرده است که حدودا سه میلیون دلار جریمه پرداخت می‌کند. ظاهرا مایکروسافت با بی‌توجهی به تحریم‌های وضع‌شده توسط آمریکا، سرویس‌ها و نرم‌افزارهای خود را در دسترس کشورهای موردبحث قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در بیانیه‌ای می‌گوید رفتار مایکروسافت «غیرفاحش» بوده و این شرکت به‌صورت داوطلبانه جزئیات نقض تحریم‌ها را اعلام کرده است.

بخش عظیم نقض تحریم‌ها که در بین سال‌های 2012 تا 2019 اتفاق افتاد شامل خدمت‌دهی به سازمان‌ها و اشخاص روسی ساکن‌ در منطقه‌ی کریمه بوده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید مایکروسافت نتوانسته از رسیدن سرویس‌هایش به دست سازمان‌ها و اشخاص‌ تحریم‌شده جلوگیری کند.

منبع/ تسنیم

ارسال نظرات
وبگردی