کد خبر: ۳۴۵۴۵
|
۲۰ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۷:۲۶

با کمک 304 تجهیز آزمایشگاهی کیفیت پژوهش‌های علوم شناختی ارتقا یافت

تجهیزات و خدمات آزمایشگاهی از ابزارهای کاربردی هستند که نقشی اثرگذار در ارتقای کیفیت و کمیت پژوهش‌های علمی دارند و تسهیل دسترسی به آنها از جمله اهدافی است که معاونت علمی دنبال می‌کند.

به گزارش «نبض فناوری»، به اعتقاد کارشناسان و فعالان صنعت آزمایشگاهی؛ آزمایشگاه‌ها نقشی راهبردی در توسعه پژوهش‌ها بازی می‌کنند و جزو معدود فعالیت‌هایی هستند که برای رونق تحقیق و پژوهش کشور، بسیار کارآمدند. پژوهش‌گران و فعالان حوزه فناوری‌های نوین هم مهم‌ترین مخاطبان این حوزه کاربردی و راهبردی در کشور هستند.

در همین راستا شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری یکی از ماموریت‌های خود را ترغیب مراکز آزمایشگاهی، پژوهشی و دانشگاهی به اشتراک‌گذاری تجهیزات و دستگاه‌های آزمایشگاهی قرار داده است تا با کمک این ادوات بتواند سطح پژوهش‌های علمی و خدمات آزمایشگاهی در کشور را ارتقا دهد.

پلت‌فرم به اشتراک‌گذاری دستگاه‌ها و ارائه خدمات آزمایشگاهی اقدامی است که با هدف حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی این خدمات ایجاد شده است و حوزه‌های فناورانه‌ای چون علوم شناختی، زیست‌فناوری، دارو، گیاهان دارویی، هوافضا و غیره را پوشش می‌دهد.

بر همین اساس در حوزه علوم شناختی حدود 304 دستگاه و تجهیز آزمایشگاهی به اشتراک گذاشته شده است و 46 مجموعه آزمایشگاهی، پژوهشگاهی و دانشگاهی در این اقدام سهیم هستند.

ارسال نظرات
سخنگوی سازمان فضایی ایران خبر داد؛ موفقیتی دیگر برای صنعت فضایی ایران
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 5 مهر ماه 1402 افزایش هنگفت ارزش بیت‌کوین در پیش است؟
همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲؛ تاپ از کارت خرید دانش‌آموزی، رونمایی کرد
وبگردی