کد خبر: ۳۴۵۶۰
|
۲۱ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

سگ‌های رباتیک نقاش می‌شوند

سگ‌های رباتیک شرکت «بوستون داینامیکس» برای ارائه نقاشی هنری در گالری ملی ویکتوریا آموزش می‌بینند.

به گزارش «نبض فناوری»، آی‌ای اعلام کرد، سگ‌های رباتیک به مدت چهار ماه توسط هنرمند مشهور آگنیسکا پیلات(Agnieszka Pilat) آموزش خواهند دید.

او در حال آموزش سه سگ رباتیک برای ارائه نقاشی در نمایشگاه بعدی گالری ملی ویکتوریا است.

یکی از سگ‌های رباتیکی که با نام اسپات(Spot) شناخته می‌شود، با این هنرمند در نیویورک زندگی می‌کند و پیلات نام او را باسیا(Basia) گذاشته است.

این سه ربات اکنون با استفاده از قلم‌های رنگ روغن روی بوم اکریلیک متصل به دیوار نقاشی می‌کشند تا در نهایت آنها را در نمایشگاه سه‌ سالانه‌ی ملی ویکتوریا که امسال در ماه دسامبر در ملبورن برگزار می‌شود، به نمایش بگذارند.

پیلات، ربات باسیا را یک همراه می‌بیند و می‌گوید زمانی که در ملبورن به نقاشی بپردازد، دلتنگ آن خواهد شد.

او توضیح می‌دهد: مثل داشتن یک کودک کوچک است در یک مقطع زمانی، باید به کودک اجازه دهید که خودش به تنهایی سوار اتوبوس شود. چنین حسی دارد.

بوستون داینامیکس پیش از این به پیلات ماموریت داده بود که پرتره‌ای از اسپات بکشد و اینگونه بود که او با این ماشین‌ها بیشتر آشنا شد.

او گفت: من به آن به عنوان یک سلبریتی جدید فکر کردم. پرتره‌ها قدرت را در جامعه منعکس می‌کنند. اندی وارهول(Andy Warhol) افراد مشهور را نقاشی می‌کرد و پرتره‌های قدیمی نشان دهنده‌ی اشرافیت بود.

اکنون قدرت به سمت ماشین‌ها می‌رود و این وظیفه ماست که واقعا با آن درگیر باشیم. این بر عهده ما به عنوان والدین آنهاست که آنها را درگیر و تربیت کنیم تا شهروندان آینده خوبی باشند.

شرکای بشریت

او این حیوانات رباتیک را «بازیگوش» و «شریک بشر» توصیف می‌کند و می‌گوید وقتی مردم شخصا با اسپات ملاقات می‌کنند، اکثریت قریب به اتفاق خیلی سریع عاشق آن می‌شوند. سخت است که مجذوب آنها نشویم زیرا آنها بسیار بامزه هستند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در 10 اسفند 1402 بیت‌کوین بر مدار صعود
با هدف توسعه ابزار هوش مصنوعی؛ پول پاشی مخفیانه گوگل برای برخی ناشران
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۹ اسفند ۱۴۰۲ رالی بیت‌کوین ادامه دارد
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۱۲۷ درصدی «توسن» در دوره یکماهه بهمن سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل
با ارسال اولین توییت با اینترنت ماهواره‌ای مستقیم گوشی رؤیای جدید ایلان ماسک تحقق یافت
وبگردی