کد خبر: ۳۴۶۰۷
|
۲۳ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰
به دنبال ابراز نگرانی در کنگره؛

آمریکا به دنبال قانون‌گذاری در مورد چت جی پی تی

دولت بایدن روز سه شنبه از بررسی نظرات عموم مردم برای وضع قوانینی در مورد سیستم‌های هوش مصنوعی خبر داد.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» به نقل از رویترز، علت این تحول آن است که ابهامات و سوالاتی در مورد تأثیر هوش مصنوعی بر امنیت ملی و نظام آموزش وجود دارد.

چت جی پی تی، یک برنامه هوش مصنوعی است که اخیراً به دلیل توانایی نوشتن پاسخ‌های سریع به طیف گسترده‌ای از سوالات توجه عموم را به خود جلب کرده است.

این امر نگرانی‌هایی را در کنگره ایجاد کرده، زیرا چت جی پی تی با ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه به سریع‌ترین برنامه کاربری در تاریخ از نظر سرعت رشد تبدیل شده است.

اداره ملی مخابرات و اطلاعات، یک آژانس وزارت بازرگانی که به کاخ سفید در مورد سیاست‌های مخابراتی و اطلاعاتی مشاوره می‌دهد، با هدف بررسی "مکانیسم پاسخگویی" هوش مصنوعی، خواهان دریافت اطلاعات در این مورد است.

این آژانس می‌خواهد بداند آیا اقداماتی وجود دارد که می‌توان برای اطمینان از اینکه سیستم‌های هوش مصنوعی قانونی، مؤثر، اخلاقی، ایمن و قابل اعتماد هستند، انجام داد یا خیر.

سیستم‌های هوش مصنوعی مسئول می‌توانند مزایای زیادی به همراه داشته باشند، اما تنها در صورتی که به پیامدها و آسیب‌های احتمالی آن‌ها توجه کنیم. برای اینکه این سیستم‌ها به قابلیت‌های کامل خود دست یابند، شرکت‌ها و مصرف کنندگان باید بتوانند به آنها اعتماد کنند.

منبع: مهر

ارسال نظرات
پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس؛ سند راهبردی «مجلس هوشمند» طراحی شود
به منظور توسعه رایانش کوانتومی؛ محققان تنفس بین اتم ها را ردیابی کردند
با پایان ماموریت شنژو ۱۵؛ سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
وبگردی