کد خبر: ۳۴۶۱۱
|
۲۴ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

قیمت بیت‌کوین در ۳ ماه تقریباً دو برابر شد

قیمت بیت کوین در حالی برای اولین بار از ماه ژوئن به بالای ۳۰۰۰۰ دلار رسیده است که سرمایه گذاران نسبت به سیاست‌های پولی فدرال رزرو (بانک مرکزی) آمریکا در آستانه انتشار داده‌های کلیدی تورمی در روزهای آینده خوشبین تر شده‌اند.

به گزارش «نبض فناوری»، راشاتودی اعلام کرد، قیمت بیت کوین در حالی برای اولین بار از ماه ژوئن به بالای 30000 دلار رسیده است که سرمایه گذاران نسبت به سیاست های پولی فدرال رزرو (بانک مرکزی) آمریکا در آستانه انتشار داده‌های کلیدی تورمی در روزهای آینده خوشبین تر شده‌اند.

به گفته پایگاه اینترنتی کوین دسک، این ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار در روز دوشنبه به 30,438 دلار رسید، اما بعداً در حدود ساعت 09:20 روز سه شنبه به وقت گرینویچ کاهش یافت و به 30,051 دلار رسید.

بر اساس این گزارش، بیت کوین از اول ژانویه تا کنون بیش از 80 درصد رشد داشته است. پس از سال پرتلاطم 2022 که شاهد نابودی نزدیک به 1.4 تریلیون دلار از بازار ارزهای دیجیتال در میان ورشکستگی‌ها در این بخش بود، بیت کوین سال 2023 را با قیمت حدود 16600 دلار آغاز کرد.

کارشناسان رمزارز می گویند که بیت کوین پس از عبور از آستانه روانی 30000 دلار احتمالاً رشد بیشتری خواهد داشت، به خصوص اگر انتظارات بازار از کاهش سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا به واقعیت تبدیل شود.

جیمز لَویش، یکی از مدیران و شرکای "صندوق فرصت بیت کوین"، در گفتگو با سی‌ان‌بی‌سی گفت که گمانه‌زنی‌هایی در میان معامله‌گران وجود دارد مبنی بر اینکه داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده که به زودی منتشر می‌شود "می‌تواند در سطحی قرار گیرد که موجب شود فدرال رزرو در مورد توقف افزایش نرخ‌ (بهره بانکی) در جلسه بعدی فکر کند که به افزایش ارزش دارایی‌هایی مانند بیت کوین کمک می کند."

پس از تحولات اخیر در بازار سهام که ناشی از بحران بانکی ایالات متحده بود، برخی از تحلیلگران پیشنهاد کردند که بیت کوین احتمالاً به عنوان یک "بهشت امن" برای سرمایه گذاران جذابیت فزاینده ای پیدا می کند.

باب راس، یکی از بنیانگذاران شبکه سولوجنیک Sologenic، یک سیستم مبتنی بر بلاک چین برای توکن سازی دارایی‌ها، در این باره گفت: در حالی که دوره 2020-2021 به عنوان لحظه پیشرفت بیت کوین تلقی می شد، زمان کنونی واقعاً نشان دهنده (حرکت) صعودی آن در صحنه جهانی به عنوان یک دارایی بزرگ است.

وی افزود: در میان افزایش بی‌ثباتی ژئوپلیتیک، سیستم‌های بانکی متزلزل و نگرانی‌های فزاینده پیرامون ارزهای ذخیره، بیت کوین به عنوان پناهگاه قابل اعتمادی که بسیاری پیش‌بینی می‌کردند ظاهر شده است.

منبع/ تسنیم

ارسال نظرات
وبگردی