کد خبر: ۳۴۶۵۳
|
۲۶ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

ممنوعیت تیک‌تاک در یک ایالت دیگر آمریکا

قانونگذاران ایالت مونتانا آمریکا به ممنوعیت تیک‌تاک رای دادند.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، قانون‌گذاران مونتانا روز جمعه لایحه‌ای را تصویب کردند که بر اساس آن برنامه ویدیویی کوتاه تیک‌تاک را از فعالیت در این ایالت منع می‌کند.

این لایحه، معروف به SB 419، فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل را از ارائه تیک‌تاک برای دانلود به کاربران در مونتانا منع می‌کند. مجلس مونتانا با 54 رای موافق در برابر 43 رای مخالف به تصویب این ممنوعیت داد.

تیک تاک و همچنین اپل و گوگل که فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل را اداره می‌کنند، در صورتی که این ممنوعیت را نقض کنند، با جریمه نقدی مواجه خواهند شد.

مشخص نیست که این یالت چگونه این ممنوعیت را اجرا خواهد کرد. این لایحه اکنون برای امضا به گرگ جیانفورته، فرماندار مونتانا، ارسال می شود.

تیک‌تاک در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما به مبارزه برای کاربران و سازندگان تیک‌تاک در مونتانا ادامه خواهیم داد زیرا حقوق دولت توسط این پلتفرم در خطر است.»

تیک‌تاک که متعلق به شرکت فناوری چینی بایت دنس است، با درخواست‌های فزاینده‌ای از سوی برخی قانون‌گذاران آمریکایی برای ممنوعیت این برنامه در سراسر کشور به دلیل نگرانی‌ها در مورد نفوذ احتمالی دولت چین بر این پلتفرم مواجه شده است.

ماه گذشته، یک کمیته کنگره، شو چو رئیس اجرایی تیک‌تاک، را در مورد اینکه آیا دولت چین می‌تواند به داده‌های کاربران دسترسی داشته باشد یا بر آنچه آمریکایی‌ها در برنامه می‌بینند تأثیر بگذارد، نقره داغ کرد.

تیک‌تاک بارها این موضوع را که تا به حال اطلاعاتی را با دولت چین به اشتراک گذاشته رد کرده است و گفته که این شرکت در صورت درخواست دولت چین هم این کار را انجام نخواهد داد.

این شرکت در حال کار بر روی طرحی به نام پروژه تگزاس است که یک نهاد مستقل برای ذخیره داده های کاربران آمریکایی در ایالات متحده بر روی سرورهایی که توسط اراکل شرکت فناوری ایالات متحده اداره می شود ایجاد می کند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی