کد خبر: ۳۴۶۶۶
|
۲۶ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۴

اتصال فناوری‌های نوین به نظام مسائل کشور موثرترین مسیر برای رفع چالش‌ها است

سرپرست ستاد توسعه فناوری آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی استان اصفهان؛ راه برون‌رفت از چالش‌های کشور را اتصال فناوری‌های نوین به این مشکلات عنوان کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، محمد همت سرپرست ستاد توسعه فناوری آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از شهرک علمی و تحقیقاتی استان اصفهان بازدید کرد و پس از آن در نشستی با مسولان، فناوران و صنعتگران این مجموعه بر مدیریت و توسعه فناوری‌های نوین و اتصال آنها به نظام مسائل کشور به عنوان مسیر میانبر غلبه بر چالش‌های آینده یاد کرد.

وی افزود: هم‌اندیشی در راستای حل چالش‌های شرکت‌های مستقر و مسائل آبی استانی و کشوری و استفاده از فناوری‌های نوین با بهره‌گیری از ظرفیت‌های شرکت‌های فناور یک ضرورت است.

سرپرست ستاد توسعه فناوری‌های آب، اقلیم و محیط‌زیست از عزم جدی این ستاد در حمایت از تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان که ایده، طرح یا محصولی در زمینه آب و حل چالش های آبی دارند خبر داد.

همت تاکید کرد: دنیا به سمتی حرکت کرده است که اهمیت مدیریت، حفظ و توسعه منابع آبی روزبه‌روز بیشتر می‌شود. با توجه به مطالعات اخیر جهانی و رویکرد تمام کشور ها کارآمدترین و موثرترین راهبرد‌ برای رفع چالش آبی استفاده از فناوری‌های مدرن و جدید است، اما متاسفانه این ادبیات در عمل برای ایران کمتر توجه شده است؛ در حالی که چنین رویکردی موجب نشاط آبی کشور خواهد شد.

به گفته وی، بهره‌گیری از پتانسیل و توان فناوری داخلی استراتژی متمرکز بر دانش، راهبرد حل چالش‌های آّبی کشور خواهد بود.

سرپرست ستاد توسعه فناوری‌های آب، اقلیم و محیط‌زیست در ادامه محورهای چهارگانه طرح‌های پیشران این ستاد در سال جاری را تشریح کرد و از شرکت‌های فناور برای مشارکت در این طرح‌های محوری و مساله محور دعوت کرد.

در این نشست چندین شرکت فعال در حوزه آب و محیط زیست به بیان دغدغه ها و مشکلات د رحوزه تخصصی مرتبط با محصولات و خدمات شرکت ها پرداختند. در ادامه سرپرست ستاد از چندین شرکت دانش بنیان این شهرک، بازدید کرد.

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
وبگردی