کد خبر: ۳۴۶۷۱
|
۲۶ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

مک‌بوک پرو 13 اینچی در خط تولید اپل باقی می‌ماند؛ نسل جدید در دست توسعه

اگرچه مک‌بوک ایر 13.3 اینچی و مک‌بوک پرو 14 اینچی در بازار حضور دارند، اما ظاهراً اپل به تولید مک‌بوک پرو 13 اینچی ادامه می‌دهد.

به گزارش «نبض فناوری»، درحالی‌که چندین سال می‌شود که مک‌بوک پرو 13 اینچی طراحی‌اش تغییر نکرده است و البته در این سال‌ها مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی جدید به‌همراه مک‌بوک ایر 13.3 اینچی روانه بازار شده‌اند، بلومبرگ مدعی است که این محصول در خط تولید اپل باقی می‌ماند و البته مدل جدیدش هم در راه است.

اگرچه گزارش بلومبرگ به توسعه نسل جدید مک‌بوک پرو 13 اینچی اشاره کرده است، اما جزئیاتی درباره این محصول ندارد؛ بنابراین نمی‌دانیم پس از سال‌ها با یک طراحی جدید روبه‌رو می‌شویم و یا اینکه تنها اپل به سراغ بهبودهای داخلی می‌رود.

نسل کنونی مک‌بوک پرو 13 اینچی همراه با مک‌بوک ایر جدید از تراشه M2 بهره می‌برد و در ژوئن سال گذشته میلادی در جریان کنفرانس WWDC 2022 معرفی شد. از آنجایی که انتظار داریم در کنفرانس امسال از مک‌بوک ایر جدید و البته مک‌بوک ایر 15 اینچی رونمایی شود، این احتمال وجود دارد که با نسل جدید مک‌بوک پرو 13 اینچی هم روبه‌رو شویم.

مک‌بوک پرو 13 اینچی در خط تولید اپل باقی می‌ماند؛ نسل جدید در دست توسعه

مک‌بوک پرو 13 اینچی جدید با تراشه M3؟

گزارش‌ها از تجهیز نسل جدید مک‌بوک پرو 13 اینچی به چیپ M3 خبر می‌دهند؛ تراشه‌ای که هنوز معرفی نشده است و نمی‌دانیم اپل چه زمانی از آن رونمایی می‌کند. بااین‌وجود، احتمال معرفی این محصول در WWDC 2023 و عرضه‌اش در ماه‌های پس از آن وجود دارد. البته اگر فاصله زیادی میان معرفی و عرضه بیفتد، کاربران احتمالاً کمتر به سراغ آن خواهند رفت.

اپل احتمالاً مک‌بوک پرو 13 اینچی و مک‌بوک ایر 13.3 اینچی جدید را به تراشه M3 مجهز می‌کند و نسخه‌های قدرتمندتر این چیپ، یعنی M3 پرو و مکس را برای مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی در نظر می‌گیرد که دو محصول آخر احتمالاً در نیمه اول 2024 از راه می‌رسند.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
وبگردی