کد خبر: ۳۴۷۳۳
|
۲۹ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

ایالت‌های آمریکایی بیشتری به شکایت علیه گوگل پیوستند

۹ ایالت آمریکا از جمله میشیگان و نبراسکا به شکایت وزارت دادگستری آمریکا علیه گوگل به دلیل نقض قوانین ضد انحصارطلبی در بازار تبلیغات دیجیتالی پیوستند.

به گزارش «نبض فناوری»، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد ایالت‌هایی که به شکایت علیه گوگل پیوستند شامل آریزونا، ایلینویز، میشیگان، مینه سوتا، نبراسکا، نیو همپشایر، کارولینانی شمالی، واشنگتن و ویرجینیای غربی هستند.

دولت آمریکا که در ژانویه به همراه هشت ایالت، شکایتی علیه گوگل تنظیم کرد، می گوید که گوگل باید مجبور شود مجموعه مدیریت تبلیغات خود را بفروشد زیرا به شکل غیرقانونی، از نفوذ خود در تبلیغات آنلاین استفاده کرده است. گوگل منکر ارتکاب هر گونه تخلف شده و از لئونی برینکما، قاضی منطقه ویرجینیا درخواست کرده است این شکایت را رد کند.

طبق برآورد سال ۲۰۲۳ شرکت تحقیقاتی ئی‌مارکتر، گوگل در بازار ۶۲۶.۸۶ میلیارد دلار تبلیغات دیجیتالی جهانی، شرکت شماره یک است و آمریکا، بزرگترین بخش این بازار به شمار می‌رود. پیش بینی می‌شود فعالیت‌های تبلیغاتی آلفابت (شرکت مادر گوگل) در سال میلادی جاری، ۷۳.۸ میلیارد دلار درآمد تبلیغات دیجیتالی در آمریکا به همراه بیاورد. گوگل اداره سرویس خرید تبلیغات برای بازاریابان و سرویس فروش تبلیغات را برای ناشران و همچنین یک بورس معاملات که در آن دو طرف، مبادلات را در مناقصه‌های برق آسا تکمیل می‌کنند را برعهده دارد.

شکایت وزارت دادگستری آمریکا علیه گوگل پس از یک شکایت در سال ۲۰۲۰ در اواخر دولت ترامپ تنظیم شد. پرونده این شکایت که گوگل را به نقض قوانین ضد انحصارطلبی بواسطه نفوذ در بازار جست و جوی آنلاین متهم کرده است، قرار است در سپتامبر رسیدگی شود.

بر اساس گزارش رویترز، دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به دنبال تشدید مقررات ضد انحصارطلبی است و علاوه بر گوگل، درصدد به چالش کشیدن ادغامهای متعدد شرکتها است.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزها در 10 اسفند 1402 بیت‌کوین بر مدار صعود
با هدف توسعه ابزار هوش مصنوعی؛ پول پاشی مخفیانه گوگل برای برخی ناشران
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌های جهان در ۹ اسفند ۱۴۰۲ رالی بیت‌کوین ادامه دارد
گزارش نبض فناوری از شرکت توسعه سامانه‌های نرم افزاری نگین، رشد درآمد ۱۲۷ درصدی «توسن» در دوره یکماهه بهمن سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل
با ارسال اولین توییت با اینترنت ماهواره‌ای مستقیم گوشی رؤیای جدید ایلان ماسک تحقق یافت
وبگردی