کد خبر: ۳۴۷۵۲
|
۳۰ فروردين ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

میلیونرهای زاغه‌نشین؛اگر پولدارها فقیر بودند چه شکلی می‌شدند؟

یک هنرمند هندی با بهره گرفتن از فناوری هوش مصنوعی، تصاویری از برخی از ثروتمندترین‌های جهان را با این تصور که اگر آن‌ها فقیر بودند چه ظاهری داشتند، با لباس‌های مندرس و کهنه در محلات فقیرنشین به تصویر کشیده است.

به گزارش «نبض فناوری»، «گوکول پیلای»، هنرمند هندی با استفاده از پلتفرم میدجورنی که یک تصویرساز آنلاین مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی است، با این تصور که اگر ثروتمندترین افراد جهان دیگر کت و شلوارهای گران‌قیمت به تن نداشتند و از افراد فقیر و زاغه‌نشین بودند چطور به نظر می‌رسیدند، اقدام به تولید تصاویری از برخی از میلیاردرهای جهان کرده که این تصاویر توجه بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی را به خود جلب کرده است.

این روزها با پیشرفت فناوری هوش مصنوعی، همه‌ی افراد می‌توانند با کمک گرفتن از پلتفرمهای تصویرساز مبتنی بر این فناوری، بدون تلاش زیاد تصاویری تولید کنند بسیار واقعی به نظر می رسند. جزییات و پیکسل‌ها در تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی آنقدر خوب است که ممکن است بسیاری از کاربران را گمراه کند و به نظر بسیاری، واقعی به نظر برسند.

در این مجموعه تصاویر، میلیاردهایی مانند ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، دونالد ترامپ رییس‌جمهور پیشین آمریکا، مارک زاکربرگ مدیرعامل کمپانی متا، بیل گیتس مدیرعامل مایکروسافت، جف بزوس مدیرعامل آمازون، وارن بافت ثروتمند معروف آمریکایی و موکش آمبانی میلیاردر هندی با لباس‌هایی کثیف و در مناطقی پر از زباله به تصویر کشیده شده‌اند.

گوکول پیلای، این مجموعه تصاویر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده و در کپشن آن نوشته «میلیونرهای زاغه‌نشین. آیا کسی را در این لیست جا انداخته‌ام؟». این پست تاکنون بیش از ۲۷ هزار بار توسط کاربران لایک شده و صدها کامنت دریافت کرده است.

میلیونرهای زاغه‌نشین؛اگر پولدارها فقیر بودند چه شکلی می‌شدند؟

پیلای گفته «ایده‌ خلق این تصاویر پس از مشاهده‌ی مجدد فیلم «میلیونرهای زاغه‌نشین» به ذهنم خطور کرد و خواستم تا چیزی را براساس این فیلم بازسازی کنم». به‌گفته‌ی پیلای ساخت این تصاویر با کمک هوش مصنوعی انجام شده و تنها دو روز زمان برده است.

فیلم درام میلیونرهای زاغه‌نشین یک فیلم بریتانیایی محصول سال ۲۰۰۸ است و داستان آن درباره‌ی یک پسر ۱۸ ساله‌ی یتیم و فقیر ساکن بمبیی به نام جمال ملک است که در مسابقه‌ی «چه‌ کسی می‌خواهد میلیونر شود؟» شرکت می‌کند و موفق می‌شود که تا مرحله‌ی پایانی پیش برود.

واکنش کاربران

یکی از کاربران در واکنش گفته «شگفت‌انگیز است! آن‌ها واقعی به نظر می‌رسند.. مانند میلیونرهای زاغه‌نشین.»

کاربری نوشته «این اثر حماسی‌است.»

کاربر دیگری همچنین نوشته «این طلاست! اما ایلان ماسک تنها کسی است که با وجود فقر، همچنان ثروتمند به نظر می‌رسد!»

کاربر دیگری نوشته که «در این بین جای بن‌سلمان، شاهزاده صعودی خالیست»

یکی دیگر از کاربران هم پرسیده «پس میلیاردرهای زن کجا هستند؟»

یکی از کاربران هم با انتقاد نسبت به تولید و انتشار این تصاویر نوشته «پست کردن تصویر آدم‌های ثروتمند در لباس‌ها و محیط کثیف با عنوان «میلیونرهای زاغه‌نشین» مسخره کردن زندگی انسان‌های فقیر واقعی است.»

یکی از کاربران که از قضا او هم هنرمند است نوشته «میدجورنی واقعا ترسناک است. اگر به این موضوع فکر کنید که بسیاری با سونیت می‌توانند با کمک این فناوری دست به ترور شخصیت افراد دیگر بزنند. به عنوان یک هنرمند، میدجورنی من را هیجان‌زده می‌کند اما نگاه به آینده من را می‌ترساند.»

به نظر برخی از کاربران، تصویر دونالد ترامپ واقع‌بینانه‌ترین عکسی است که بدبختی و فقر را بر تن یک انسان به تصویر کشیده است.

میلیونرهای زاغه‌نشین؛اگر پولدارها فقیر بودند چه شکلی می‌شدند؟

تصویر ساخته شده از دونالد ترامپ توسط هوش مصنوعی

میزان دارایی دقیق دونالد ترامپ مشخص نیست اما نشریه فوربس میزان خالص دارایی او را ۲.۵ میلیارد دلار برآورد کرده است​​​​.

میلیونرهای زاغه‌نشین؛اگر پولدارها فقیر بودند چه شکلی می‌شدند؟

تصویر ساخته شده از ایلان ماسک توسط هوش مصنوعی

ایلان ماسک ۵۱ ساله، مالک کمپانی‌های تسلا و اسپیس‌ایکس است. نشریه فوربس خالص دارایی او ۱۸۹.۲ میلیارد دلار برآورد کرده است و هم‌اکنون دومین فرد ثروتمند جهان است.

میلیونرهای زاغه‌نشین؛اگر پولدارها فقیر بودند چه شکلی می‌شدند؟

تصویر ساخته شده از بیل گیتس توسط هوش مصنوعی

بیل‌گیتس ۶۷ ساله مدیرعامل کمپانی مایکروسافت است. نشریه فوربس میزان خالص دارایی او را ۱۱۰.۷ میلیارد دلار اعلام کرده است. او هم‌اکنون ششمین فرد ثروتمند جهان است.

میلیونرهای زاغه‌نشین؛اگر پولدارها فقیر بودند چه شکلی می‌شدند؟

تصویر ساخته شده از مارک زاکربرگ توسط هوش مصنوعی

مارک زاکربرگ ۳۸ ساله بنیان‌گذار فیسبوک و مدیرعامل کمپانی متا است. میزان خالص دارایی او توسط فوربس ۷۹ میلیارد دلار ارزیابی شده است.

میلیونرهای زاغه‌نشین؛اگر پولدارها فقیر بودند چه شکلی می‌شدند؟

تصویر ساخته شده از جف بزوس توسط هوش مصنوعی

جف بزوس ۵۹ ساله و مدیرعامل آمازون است. نشریه فوربس، جف بزوس را با میزان خالص دارایی ۱۲۵.۸ میلیارد دلار، سومین فرد ثروتمند جهان معرفی کرده است.

میلیونرهای زاغه‌نشین؛اگر پولدارها فقیر بودند چه شکلی می‌شدند؟

تصویر ساخته شده از وارن بافت توسط هوش مصنوعی

وارن بافت ۹۲ ساله مدیرعامل کمپانی Berkshire Hathaway و پنجمین فرد ثروتمند جهان است. نشریه فوربس میزان خالص دارایی او را ۱۱۴.۲ میلیارد دلار اعلام کرده است.

میلیونرهای زاغه‌نشین؛اگر پولدارها فقیر بودند چه شکلی می‌شدند؟

تصویر ساخته شده از موکش آمبانی توسط هوش مصنوعی

موکش آمبانی ۶۵ سال سن دارد و در رده‌ی سیزدهمین فرد ثروتمند جهان قرار دارد. نشریه فوربس میزان خالص دارایی آمبانی را ۸۴.۲ میلیارد دلار برآورد کرده است.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی