کد خبر: ۳۴۷۷۹
|
۳۱ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

بررسی مزایا و معایب جراحی آپاندیس

دانشمندان اعلام کردند که مزایا، مضرات جراحی با توجه به سن در بزرگسالان مبتلا به آپاندیسیت متفاوت است.

به گزارش «نبض فناوری»، مدیکال اکسپرس اعلام کرد، بر اساس مطالعه ای که در 5 آوریل (18فروردین)به صورت آنلاین در JAMA Surgery منتشر شد، نتایج جراحی آپاندیسیت حاد بر اساس سن بیمار متفاوت است.

جنی مایر، از دانشگاه تگزاس ساوت وسترن دالاس و همکارانش نتایج را برای مدیریت غیرجراحی در مقابل جراحی آپاندیسیت حاد در بزرگسالان مسن و جوانان مقایسه کردند. تجزیه و تحلیل شامل داده‌های 43هزار و846 نفری بود که به صورت غیرجراحی و 430هزار و 999 مورد تحت درمان قرار گرفتند (2004 تا 2017).

محققان دریافتند که در میان بیماران 65 ساله و بالاتر، مدیریت غیرجراحی با کاهش 3.72 درصدی خطر عوارض و افزایش 1.82 درصدی در مرگ و میر همراه بود. مدیریت غیر جراحی نیز با افزایش طول مدت بستری و هزینه ها همراه بود. با این حال، در بیماران زیر 65 سال، نتایج به طور قابل توجهی متفاوت از افراد مسن بود. در بیماران جوان‌تر، تنها تفاوت‌های جزئی بین مدیریت غیرجراحی و جراحی از نظر عوارض و مرگ‌ومیر و تفاوت‌های کوچک‌تری در طول مدت بستری و هزینه‌ها مشاهده شد.

نویسندگان می نویسند: «پیامدهای غیرجراحی در این مطالعه در افراد مسن تر و جوان تر مبتلا به آپاندیسیت حاد متفاوت بود. این امر نیاز به انجام یک کارآزمایی بالینی تصادفی شده جامع در مورد مدیریت آپاندیسیت غیرجراحی در مقابل جراحی در افراد مسن نشان می‌دهد تا جراحان داده‌های مرتبطی برای استفاده در هنگام بررسی گزینه‌های درمانی داشته باشند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
در دیدار وزرای ارتباطات ایران و عراق انجام شد؛ تاکید بر همکاری های مستمر و دائمی دو کشور در حوزه پروژه های ارتباطی
آخرین وضعیت بازار رمزارز‌ها جهان در ۶ آذر ۱۴۰۲ تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به تعویق می‌افتد؟
در جلسه بررسی سند نظام جامع دولت هوشمند مطرح شد؛ شهروندان در دولت هوشمند محوریت دارند
وبگردی