کد خبر: ۳۴۷۸۰
|
۳۱ فروردين ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰
با رونمایی از خودروی الکتریکی ارزان

غول خودروهای برقی چین شاهکار کرد

ایلان ماسک عنوان کرد: تنها چیزی که مانع فروش خودروهای الکتریکی می‌شود، قیمت آنهاست و شرکت‌هایی مثل بی‌وای‌دی این مشکل را در چین برطرف می‌کنند تا در جهان نیز حل شود.

به گزارش «نبض فناوری»، بزرگ‌ترین سازنده خودروهای برقی چین در نمایشگاه خودرو شانگهای هاچ بک ساده و زرد روشن را با نام سیگال رونمایی کرد که قیمت آن اندکی بیش از ۱۱ هزار دلار و حدود یک چهارم قیمت خودروهای الکتریکی در بازار اروپاست.

جدیدترین خودروی الکتریکی بی‌وای‌دی با نام سیگال (Seagull) در این نمایشگاه معرفی شد و بازدیدکنندگان را نه تنها به علت ویژگی و ظاهر زیبا، بلکه قیمت آن که حدود نیمی از ارزان‌ترین قیمت وسیله نقلیه انرژی جدید در جاهای دیگر را به خود جذب کرده است.

بی‌وای‌دی اعلام کرد که این خودرو با برد ۳۰۵ تا ۴۰۵ کیلومتر و سیستم شارژ سریع ۳۰ دقیقه از ۳۰ درصد به ۸۰ درصد در دسترس است و با باتری لیتیوم آهن فسفات BYD Blade عمل خواهد کرد.

بیل روسو، مدیرعامل شرکت اتوموبیلیتی در شانگهای پیش‌بینی کرد که این خودرو تا شش ماه بعد از عرضه پرفروش ترین خودرو چین خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، ظهور خودروسازان چینی در سال‌های اخیر، چشم‌انداز رقابتی بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان را بازسازی کرده است و این شرکت‌ها، از جمله بی‌وای‌دی آماده‌اند تا با افزایش صادرات، قیمت‌های داخلی پایین خود را در سطح جهانی کاهش دهند. خودروسازان چینی در تولید خودروهای برقی در جهان پیشتاز هستند که در قیمت و فناوری با هزینه متوسط رقابت می‌کنند.

منبع/ ایسنا

ارسال نظرات
وبگردی