کد خبر: ۳۴۸۰۲
|
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰

این فناوری پوشیدنی به آسیب زانو گوش می‌دهد

دانشمندان نوعی دستگاه پوشیدنی تولید کردند که با گوش کردن به صدای زانو افراد آسیب را در آن‌ تشخیص می‌دهد.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» به نقل از هلث تک اینسایدر، تشخیص ازبین رفتن غضروف در مفاصل زانو اغلب نیاز به تصویربرداری دارد که برخی از انواع آن متکی به تشعشع هستند. معاینات تصویربرداری شامل ام‌آر‌آی، سی‌تی‌اسکن، سونوگرافی، رادیوگرافی و روش های دیگر، معمولا با تجهیزات نسبتا بزرگ و گران قیمت است.

حسگر پوشیدنی «Kneevoice» می تواند به تشخیص مشکلات زانو در پنج دقیقه بدون تصویربرداری سنتی کمک کند. این دستگاه تشخیصی غیرتهاجمی که روی زانو قرار می‌گیرد، ارتعاشات صوتی منتشر شده از مفصل کشکک رانی (جایی که پشت کاسه زانو و استخوان ران در جلوی زانو به هم می رسند) را ضبط می کند و دستگاه با این صداها تخریب غضروف را اندازه گیری می‌کند.

حسگر Kneevoice که برای استفاده در مطب پزشک در نظر گرفته شده به پایانه ای متصل می شود که پزشکان می توانند از آن برای بررسی و تجزیه و تحلیل داده‌های ذخیره شده در ابر استفاده کنند. این پلتفرم نمره آسیب غضروف ایجاد کرده، گزارش‌های خودکار تولید می کند و راهنمایی در برنامه های تشخیص و درمان ارائه می دهد.

استئوآرتریت که روی غضروف‌ها اثر می گذارد بیشتر در زانوها، لگن و دست‌ها شایع است و می تواند پرهزینه باشد. با گسترش دسترسی و کاهش هزینه ها، حسگرهای غیرتهاجمی خلاقانه مانند Kneevoice می توانند مراقبت های بهداشتی را تغییر دهند.

منبع:فارس

ارسال نظرات
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 25 فروردین 1403 ریزش اتریوم و بیت‌کوین
وبگردی