کد خبر: ۳۴۸۰۸
|
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۳

طراح سابق اپل دستگاه پوشیدنی را به نمایش گذاشت که می‌تواند جایگزین گوشی‌ها شود

«عمران چودری»، طراح سابق اپل، از دستگاه پوشیدنی نوآورانه شرکت جدید خود با نام Humane رونمایی کرد که می‌تواند جایگزین گوشی‌های هوشمند شود.

به گزارش «نبض فناوری»، هرچند دستگاه‌های پوشیدنی امروزه معمولاً شامل ساعت‌های هوشمند و مچ‌بند می‌شوند، اما شرکت‌های فناوری همچنان به کار خود روی نوآوری‌های جدید ادامه می‌دهند. حالا، شرکتی با نام Humane که توسط یکی از طراحان سابق اپل تأسیس شده است، در کنفرانس TED 2023، دستگاه پوشیدنی را به نمایش گذاشت که در آینده می‌تواند جایگزین گوشی‌های هوشمند شود.

«عمران چودری»، که چندین سال در شرکت اپل به‌عنوان طراح مشغول به کار بوده، مدتی است که در شرکت جدید خود به نام Humane روی فناوری‌های پوشیدنی تمرکز کرده است و اکنون از اولین محصول حاصل از این تلاش‌ها در کنفرانس TED 2023 رونمایی کرده است. به‌طور خلاصه، این دستگاه به‌عنوان بخشی از لباس شما ظاهر می‌شود و تا حد زیادی نامشهود است. در واقع فقط اجزای مربوط به دوربین، بلندگو و تصویرسازی آن دیده می‌شوند.

دستگاه پوشیدنی جدید طراحی سابق اپل

طراح سابق اپل دستگاه پوشیدنی را به نمایش گذاشت که می‌تواند جایگزین گوشی‌ها شود

در گزارش‌های قبلی گفته شده بود دستگاه Humane که از یک گوشی هوشمند کوچک‌تر است، از اندروید بهره می‌برد و می‌تواند به تراشه اسنپدراگون کوالکام مجهز شود.

بنابراین، دستگاه Humane دقیقاً چه کاری انجام خواهد داد و آیا می‌تواند جایگزین گوشی‌های هوشمند شود؟ هرچند چودری در کنفرانس خود از عباراتی مانند «دیگر به گوشی نیاز نخواهید داشت» استفاده کرده است، اما ادعای او کاملاً دقیق نیست. همانطور که قبلاً گفتیم این دستگاه دارای ویژگی تصویرسازی است و می‌تواند تصاویر را با انعکاس آن‌ها روی سطوح مختلف، مانند کف دست شما نمایش دهد.

طراح سابق اپل دستگاه پوشیدنی را به نمایش گذاشت که می‌تواند جایگزین گوشی‌ها شود

ویژگی‌های فناوری پوشیدنی Humane فقط به همین مورد محدود نمی‌شود. با وجود فناوری هوش مصنوعی، این دستگاه می‌تواند به‌ویژه برای گردشگری عالی باشد. همانطور که چودری توضیح می‌دهد، این دستگاه می‌تواند به ترجمه جملات نیز بپردازد. این راه‌حل ابتکاری می‌تواند به‌ویژه برای کاربرانی مفید باشد که قصد دارند بدون راهنمای تور از شهرها و کشورهای دیگر دیدن کنند.

طراح سابق اپل دستگاه پوشیدنی را به نمایش گذاشت که می‌تواند جایگزین گوشی‌ها شود

طبیعتاً تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های این دستگاه زمانی مشخص شد که وارد بازار شده باشد. با این وجود، در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد تاریخ عرضه یا قیمت دستگاه وجود ندارد.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
به منظور توسعه رایانش کوانتومی؛ محققان تنفس بین اتم ها را ردیابی کردند
با پایان ماموریت شنژو ۱۵؛ سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
وبگردی