کد خبر: ۳۴۸۵۲
|
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۶:۳۰

روسیه رقیب چت جی‌پی‌تی را منتشر کرد

«اسبربانک» روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که فناوری موسوم به «گیگا چت»(GigaChat)را به عنوان رقیب چت جی‌پی‌تی منتشر کرده است.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، ربات گفت و گوی شرکت اپن ای آی تحت حمایت مایکروسافت، سال گذشته در دسترس بیشتر کاربران قرار گرفت. این شرکت ها با همکاری هم اعلام کردند که امید دارند نحوه کار افراد و کسب و کارها را در این فرآیند دوباره شکل دهند. بعد از این اتفاق بسیاری کوشیدند تا در زمینه هوش مصنوعی و پیشرفت های آن عقب نمانند.

اکنون اسبربانک روسیه رقیب چت جی‌پی‌تی را با نام گیگا چت منتشر کرده است. این بانک گفت آنچه گیگاچت را متمایز می‌کند توانایی آن در برقراری ارتباط هوشمندانه تر به زبان روسی نسبت به سایر شبکه های عصبی خارجی است.

اسبربانک یا بانک پس‌انداز فدراسیون روسیه بزرگترین بانک در روسیه و اروپای شرقی بوده، همچنین به‌عنوان سومین بانک بزرگ در اروپا شناخته می‌شود. شعبه مرکزی این بانک، در شهر مسکو قرار دارد.

بانک مسلط روسیه در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری هنگفتی در فناوری کرده است و به دنبال کاهش اتکای این کشور به واردات بوده است، فرآیندی که با کاهش صادرات کشورهای غربی به روسیه و اعمال تحریم‌های تنبیهی به دلیل اقدامات مسکو در اوکراین، بسیار مهم شده است.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
هوش مصنوعی یک ایلان ماسک کوچک ساخت «بچه رئیس» واقعی!
در راستای توسعه بازار‌های صادراتی صورت گرفت؛ حمایت بلاعوض صندوق نوآوری از شرکت‌های دانش‌بنیان
آخرین وضعیت بازار رمزارزهای جهان در 17 خرداد 1402 چشم‌پوشی بیت‌کوین
وبگردی