کد خبر: ۳۴۹۲۰
|
۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

بزرگترین جرثقیل برقی جهان با ظرفیت بالابری ۶۰۰۰ تن

بزرگترین جرثقیل برقی جهان موسوم به SK۶۰۰۰ برای رفع نیازهای مزارع بادی دریایی آینده و کمک به بازارهای جهانی انرژی طراحی شده است.

به گزارش خبرنگار «نبض فناوری» به نقل از سی‌نت، جرثقیل‌ها از زمانی که توسط یونانیان باستان در اواخر قرن ششم قبل از میلاد ساخته شدند، راهی طولانی را تا به امروز پیموده‌اند. به لطف اختراع جرثقیل‌های مکانیکی، این مفهوم به تمدن‌ها کمک کرد تا سازه‌های بزرگتر و بلندتر را برپا کنند.

روند تکامل از جرثقیل‌های مکانیکی به جرثقیل‌های موتوری به مهندسان کمک کرده است تا هر آن چه را که ممکن است در حوزه ساخت و ساز یا جابجایی قطعات و کالاها انجام دهند.

تلاش برای ارتقای پایداری آنها اخیراً منجر به ابداع جرثقیل‌های الکتریکی شده است و اکنون بزرگترین جرثقیل برقی جهان با بالاترین ظرفیت که می‌تواند صرفاً با نیروی برق کار کند، در هلند در حال سرهم بندی است.

این جرثقیل که SK۶۰۰۰ نام دارد، ظرفیت بالابری ۶۰۰۰ تنی خواهد داشت و در مرکز مهندسی Mammoet در هلند راه اندازی می‌شود.

شرکت Mammoet یک شرکت هلندی است که متخصص توسعه وسایل بالابر مهندسی و حمل و نقل اجسام بزرگ است. این شرکت به ساخت این جرثقیل ادامه خواهد داد تا آن را به موقع برای تحویل در سال ۲۰۲۴ آماده کند.

گفتنی است که این جرثقیل حتی زمانی که اتصال به شبکه برق در دسترس نیست نیز کار می‌کند.

SK۶۰۰۰ و تعریف استانداردی جدید در ظرفیت بالابری

دسترسی گسترده، ارتفاع قلاب و ظرفیت بالابری SK۶۰۰۰ بالابری پایدارتری را به مشتریان ارائه می‌دهد و معیار جدیدی را در ظرفیت بلند کردن قطعات سنگین در سراسر جهان ایجاد می‌کند و به مشتریان اجازه می‌دهد تا قطعاتی سنگین‌تر و بزرگتر از همیشه بسازند.

این مدل جدید جایگزین مدل قبلی یعنی SK۳۵۰ است که از اصول طراحی و تکنیک‌های بالابری مشابه استفاده می‌کند. طول دکل اصلی این جرثقیل تا ۱۷۱ متر است و با استفاده از اتصال بازوی ثابت می‌تواند به ارتفاع ۲۷۴ متری برسد.

بر اساس بیانیه شرکت سازنده، جرثقیل SK۶۰۰۰ به صورت کانتینری ساخته می‌شود تا امکان تحرک سریع و مونتاژ در محل را فراهم کند و ظرفیت بالابری فوق سنگین را در هر کجا که لازم باشد، فراهم کند.

این جرثقیل با کاهش زمان عملیات، پیکربندی مجدد و کار در ارتفاع در طول پروژه‌های صنایع سنگین، ساخت ماژولار را در مقیاس بزرگتر امکان پذیر می‌کند.

کمک به پیشبرد پروژه‌های انرژی دریایی

جرثقیل SK۶۰۰۰ برای رفع نیازهای مزارع بادی دریایی آینده و کمک به بازارهای انرژی جهانی، چه در خشکی و چه در دریا مهندسی شده است.

رشد ظرفیت‌های انرژی بادی دریایی در سرتاسر جهان به ظرفیت‌های بالابری بیشتری نیاز دارد و این جرثقیل جدید طوری طراحی شده است که مشتریان را قادر می‌سازد توربین‌های مرتفع‌تر و بزرگ‌تر را یکپارچه کنند و پایه‌های سنگین‌تر را چه ثابت و چه شناور راه‌اندازی کنند.

این سیستم جدید می‌تواند زمان یکپارچه‌سازی پروژه‌های تولید دریایی و شناور را کاهش دهد. علاوه بر این SK۶۰۰۰ می‌تواند به پالایشگاه‌ها برای کاهش زمان خرابی با حذف و نصب قطعات بزرگتر با حداقل اختلال کمک کند.

منبع:ایسنا

ارسال نظرات
پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس؛ سند راهبردی «مجلس هوشمند» طراحی شود
به منظور توسعه رایانش کوانتومی؛ محققان تنفس بین اتم ها را ردیابی کردند
با پایان ماموریت شنژو ۱۵؛ سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
وبگردی