کد خبر: ۳۴۹۵۶
|
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰
برای معلولان حرکتی تولید شد؛

ماوسی که با حرکات دهان و زبان کار می کند!

یک ماوس بلوتوثی طراحی شده که داخل دهان کاربر قرار می گیرد و به افراد دچار فلج چهار اندام کمک می کند از رایانه به طور کارآمد و ایمن استفاده کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، اینترستینگ انجیرینگ اعلام کرد، این دستگاه در اصل مانند یک محافظ دندان پوشیده می شود و جالب آنکه «ماوس پد» نام دارد. این گجت پوشیدنی در قسمت دندان های بالای کاربر قرار می گیرد و از سوی دیگر یک پد حسگر لمسی حساس به زبان در بخش سقف دهان قرار می گیرد.

این ماوس پد در حالت مکیدن عملکرد راست کلیک را انجام می دهد و برای کلیک چپ کافی است فرد زبانش را فشار دهد. در این میانه گزینه بلوتوث برای تبادل اطلاعات میان دستگاه های ثابت و موبایل در مسافت های نزدیک به کار می رود.

فناوری مذکور به طور کلی به عنوان جایگزینی برای اتصالات سیمی به کار می رود تا فایل های بین دو دستگاه در فاصله نزدیک را جابه جا و موبایل و دستگاه پخش موسیقی را با هدفون های بی سیم متصل کند.

جالب آنکه گجت پوشیدنی مذکور اختلال اندکی در صحبت کردن فرد ایجاد می کند اما در عین حال این یک ویژگی است که می تواند برای افراد دچار فلج چهار اندام مفید باشد.

در وب سایت شرکت سازنده ماوس پد آمده است: این ابزار با کمک زبان فرد و فناوری بلوتوث، رایانه، موبایل هوشمند یا تبلت را کنترل می کند. هرچند گجت قابل مشاهده نیست اما همیشه در دسترس است و طوری روی سقف دهان فرد قرار می گیرد تا تمام قدرت یک پد لمسی معمول را در نوک زبان قرار دهد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
نتایج نظرسنجی پلتفرم چندین در مسابقات کدنویسی شریف اعلام شد، اشتراک تجربه و مشاوره با حرفه‌ای‌ها، محبوب‌ترین شیوه توسعه فردی برنامه‌نویسان
وبگردی