کد خبر: ۳۴۹۶۶
|
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

دستاورد؛ تولید مخمرهای پروبیوتیک توسط یک شرکت دانش‌بنیان

مکمل‌ها و مخمرهای پروبیوتیک از جمله فرآورده‌های مبتنی بر زیست‌فناوری و از لازمه‌های سلامت به شمار می‌روند که توسط یک شرکت دانش‌بنیان به تولید رسیده‌اند

به گزارش «نبض فناوری»، احمد یاری خسروشاهی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان گل سهند خسرو به تولید مخمرهای پروبیوتیک برای مصارف دام و طیور اشاره کرد و گفت: حوزه فعالیت این شرکت، تولید مکمل‌های پروبیوتیک است و از آن‌جایی که نمی‌توان همه باکتری‌های مضرر را از بین برد و همچنین به دلیل مقاومت‌های ایجاد شده بر اثر مصرف آنتی بیوتیک، این شرکت دانش‌بنیان طی تحقیقات بسیار گسترده اقدام به تولید مکمل‌ها و مخمرهای پروبیوتیک‌ برای افزایش باکتری‌های مثبت در محیط زندگی انسان و حیوان کرده است.

این فعال فناور، با اشاره به نقش پروبیوتیک‌ها در ارتقای سلامت غذایی جامعه، ادامه داد: پروبیوتیک منجر به بهبود سلامتی و کاهش مصرف آنتی بیوک‌ها می‌شود.

مدیرعامل شرکت گل سهند خودرو فعالیت‌های این مجموعه را در حوزه‌های گوناگون برشمرد و بیان کرد: این شرکت در 6 حوزه دام بزرگ شامل گاو و گاو میش، ماکیان، آبزیان، اسب، گوسفند و بز و زنبور فعالیت دارد؛ در تلاش هستیم که با استفاده از محصولات تولید شده، پرورش حیوانات نام برده را اصلاح کنیم تا مصرف آن توسط انسان با کم‌ترین زیان همراه باشد.

محصولی منطبق بر نیازهای بومی

خسروشاهی، با بیان اینکه این محصولات نمونه داخلی و خارجی ندارند افزود: تحقیقات گسترده‌ای که طی سالیان انجام داداه‌ایم منجر به تولید محصولاتی کاملا جدید و نو در دنیا و منطبق با اقلیم ایران شده است که نمونه داخلی و خارجی نداشته ولی مشابهاتی وجود دارد که نمونه‌های خارجی آن با کیفیت و اثربخشی بسیار پایین‌تر و قیمتی حداقل ده برابر بالاتر به بازار عرضه می‌شود.

این فعال حوزه فناوری، از رفع نیاز بازار داخلی خبر داد و گفت: آمار دقیقی برای ارزبری در این صنعت وجود ندارد اما با توجه به بومی‌سازی و در نظر گرفتن اقلیم ایران، محصولات این شرکت منجر به کاهش ارزبری شده است.

وی به اشتغالزایی ایجاد شده در این مجموعه اشاره کرد و گفت: اگرچه اشتغالزایی ایجاد شده به طور مستقیم برای 10 نفر است ولی با درنظر گرفتن شبکه فروش، توزیع و ... این عدد برای اشتغالزایی غیرمستقیم بسیار بالاتر است.

خسروشاهی علاوه بر حمایت‌های معاونت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حمایت و تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی نام برد که دلسوزانه پاسخگو و پیگیر مسائل مرتبط با شرکت‌های دانش‌بنیان هستند.

ارسال نظرات
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات: فراجا و سازمان انرژی اتمی همه خدمات خود را ارایه کردند
گزارش نبض فناوری از عملکرد ماهانه توسن، رشد درآمد 72 درصدی توسن در آبان ماه
یک فیزیک‌دان آمریکایی مطرح کرد برتری کوانتومی قرار است جهان را تغییر دهد!
وبگردی