کد خبر: ۳۵۰۱۱
|
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

نگرانی‌ها در مورد سیستم‌های نظارتی کارگران آمریکایی/ فناوری باعث ایجاد تبعیض شده است

کاخ سفید اعلام کرد که در مورد ابزارهای نظارتی مربوط به کارفرمایان که با استفاده از آن‌ها کارگران را زیر نظر می‌گیرند تحقیق خواهد کرد.

به گزارش «نبض فناوری»، رویترز اعلام کرد، دولت بایدن قصد دارد استفاده شرکت‌ها از فناوری برای نظارت و مدیریت کارگران را مورد مطالعه قرار دهد. کاخ سفید در روز دوشنبه گفت این امر به طور فزاینده‌ای رایج شده و برای کارگران خطرات جدی ایجاد می‌کند.

دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید، در پست وبلاگی، نظرات کارمندان را در مورد تجربه آنها در مورد فناوری‌های نظارتی جویا شد. این دفتر در مورد توسعه و نحوه استفاده داده‌ها از کارفرمایان و فروشندگان نرم افزار تحقیقاتی را به عمل آورد.

این دفتر گفت: «در حالی که این فناوری‌ها می‌توانند در برخی موارد هم برای کارگران و هم برای کارفرمایان مفید باشند، اما خطرات جدی برای کارگران ایجاد می‌کنند.»

نظارت بر مکالمات می تواند کارگران را از اعمال حقوق خود برای سازماندهی و چانه زنی جمعی با کارفرمایان باز دارد. نظارت خودکار هنگامی که با تصمیمات کارفرما در مورد حقوق، نظم و ترفیع همراه باشد، منجر به رفتار متفاوت یا تبعیض بین کارگران می‌شود.

مخالفان سال‌هاست که درباره نحوه استفاده شرکت‌ها از چنین فناوری هایی در آمریکا انتقاد می‌کنند و می‌گویند که این فناوری می‌تواند حریم خصوصی کارگران را نقض، فعالیت‌های اتحادیه های مربوط به آن ها را مختل و تبعیض ایجاد کند.

دولت بایدن پس از سال‌ها عدم تطابق دستمزدها با تورم در زمینه‌های اساسی مانند مسکن، مسائل کارگری را به محور سیاست‌های اقتصادی خود تبدیل کرده است.

یکی از چالش‌های بزرگی که امروز برای آمریکا ایجاد شده استفاده از فناوری، داده‌ها و سیستم‌های خودکار به شیوه‌هایی است که حقوق مردم را تهدید می‌کند. اغلب اوقات، از این ابزارها برای محدود کردن فرصت های و جلوگیری از دسترسی به منابع یا خدمات حیاتی استفاده می شود. در آمریکا سیستم‌هایی که قرار است به مراقبت از بیمار کمک کنند، ناامن، ناکارآمد یا مغرضانه شده‌اند. الگوریتم‌های مورد استفاده در تصمیم‌گیری‌های استخدام دارای نابرابری‌های ناخواسته یا تعصب و تبعیض هستند.

منبع/ فارس

ارسال نظرات
پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس؛ سند راهبردی «مجلس هوشمند» طراحی شود
به منظور توسعه رایانش کوانتومی؛ محققان تنفس بین اتم ها را ردیابی کردند
با پایان ماموریت شنژو ۱۵؛ سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
وبگردی