کد خبر: ۳۵۰۲۱
|
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۹:۳۰

اپل اولین آپدیت عمومی RSR را برای iOS 16.4.1 منتشر کرد

اولین آپدیت Rapid Security Response شب گذشته برای کاربران iOS و iPadOS منتشر شد، اما ابتدا با یک خطا همراه بود.

به گزارش «نبض فناوری»، اپل برای اولین‌بار در تاریخ خود یک آپدیت «پاسخ سریع امنیتی» (RSR) را برای عموم کاربران گوشی‌ها و تبلت‌های خود منتشر کرد. این آپدیت اکنون برای نسخه iOS 16.4.1 و iPadOS 16.4.1 در دسترس قرار گرفته است، اما در ساعات اولیه انتشار با مشکلی مواجه بود.

اپل در WWDC سال گذشته از آپدیت‌های جدیدی تحت عنوان Rapid Security Response برای آیفون‌ها، آیپدها و مک‌ها رونمایی کرد. این سیستم قرار بود حذف و نصب به‌روزرسانی‌های امنیتی دستگاه‌ها را آسان‌تر کند تا کاربران بتوانند در اکثر موارد بدون نیاز به ری‌بوت، آپدیت‌های جدید را نصب کنند. بااین‌حال، اولین آپدیتی که با این سیستم برای کاربران منتشر شده، ظاهراً با یک خطا همراه بوده است.

آپدیت RSR اپل برای iOS 16.4.1 چه خطایی می‌داد؟

کاربرانی که روی iOS 16.4.1 قرار داشتند، شب گذشته با نوتیفیکشنی برای یک آپدیت 85 مگابایتی روبه‌رو شدند، اما به‌محض اینکه برای نصب آن اقدام می‌کردند، خطای Unable to Verify Security Response را می‌دیدند. این خطا توضیح می‌داد که دستگاه قادر به نصب آپدیت نیست، چون به اینترنت اتصال ندارد، درحالی‌که اتصال اینترنت مشکلی نداشت.

اپل اولین آپدیت عمومی RSR را برای iOS 16.4.1 منتشر کرد

گزارش‌های منتشرشده در توییتر نشان می‌دهد که شمار زیادی از کاربران با این مشکل مواجه شده بودند؛ اما درنهایت حدود 3 ساعت بعد این خطا برطرف و این به‌روزرسانی با موفقیت روی دستگاه‌ها نصب شد.

هنوز مشخص نیست که این آپدیت RSR دقیقاً چه مشکلی را برطرف می‌کند. در وب‌سایت این شرکت هم توضیحاتی دراین‌باره منتشر نشده است، اما در صفحه پشتیبانی اپل گفته شده که نصب این به‌روزرسانی یک حرف را به انتهای نسخه سیستم‌عامل شما اضافه می‌کند. بنابراین اگر از iOS 16.4.1 استفاده می‌کردید، حالا روی iOS 16.4.1 (a) قرار دارید.

آپدیت‌های RSR قرار است دسترسی سریع به پچ‌های امنیتی را در بین آپدیت‌های بزرگ‌تر ممکن کنند. به عبارت دیگر، اگر مشکل امنیتی خطرناکی در سیستم‌عامل‌های اپل وجود داشته باشد، این شرکت لازم نیست منتظر انتشار آپدیت بعدی بماند. مهندسان اپل می‌توانند با عرضه این آپدیت‌ها امکان نصب سریع این پچ‌های امنیتی را برای کاربران فراهم کنند.

منبع/ دیجیاتو

ارسال نظرات
در اختتامیه جشنواره طراحی صنعتی صورت گرفت، تقدیر از ۱۲ محصول دانش‌بنیان با طراحی صنعتی برتر
وبگردی