کد خبر: ۳۵۰۳۲
|
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

نصب ایرتگ برای جلوگیری از سرقت خودرو

اریک آدامز شهردار نیویورک و نیروی پلیس از شهروندان خواسته برای کمک به مقابله با سرقت خودرو از «ایرتگ» های اپل در اتومبیل هایشان استفاده کنند.

به گزارش «نبض فناوری»، سی ان بی سی اعلام کرد، ایرتگ یک دستگاه کوچک و دایره مانند است که به کاربران اجازه می دهد با کمک اپ «Find My» در آیفون، مکان اشیای مورد نظرشان را رصد کنند. در صورت سرقت وسیله نقلیه ای که در آن یک ایرتگ وجود دارد، شهروند می تواند آن را ردیابی و با همکاری پلیس آن را بیابد.

آدامز در یک کنفرانس خبری گفت: این ابزار خلاقانه است.

قیمت ایرتگ های اپل ۲۹ دلار است و به گفته شهردار نیویورک یک سازمان غیرانتفاعی در نیویورک ۵۰۰ قطعه از آن را برای توزیع رایگان میان شهروندان اهدا کرده است.

خودروهای کیا، هیوندای و هوندا به خصوص در معرض سرقت در این شهر قرار دارند که یکی از دلایل این امر رواج فیلم هایی در تیک تاک برای باز کردن درب این خودروها است.

شهردار نیویورک در گزارش ماه آوریل اعلام کرد سرقت خودروهای کیا در پایان سال گذشته ۸۹۰ درصد افزایش یافته است. همچنین سرقت خودروهای هیوندای در ماه های گذشته ۷۶۶ درصد بیشتر شده است. این شهر به یک شکایت ملی پیوسته که طبق آن خودروسازان باید مسئولیت عدم نصب اقدامات ضدسرقتی استاندارد در برخی مدل ها را بپذیرند.

به گفته آدامز با استفاده از فناوری می توان با جرائم مقابله و ازمردم محافظت کرد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
به منظور توسعه رایانش کوانتومی؛ محققان تنفس بین اتم ها را ردیابی کردند
با پایان ماموریت شنژو ۱۵؛ سه فضانورد چینی به زمین بازگشتند
با کمک هوش مصنوعی جی‌میل سریع‌تر شد
وبگردی