کد خبر: ۳۵۰۳۴
|
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰
مدیر اف بی آی فاش کرد؛

به ازای یک کارمند سایبری اف بی آی ۵۰ هکر چینی وجود دارد

مدیر اف بی آی به کنگره آمریکا اعلام کرد تعداد هکرهای چینی بسیار بیشتر از کارمندان اطلاعات سایبری این کشور است و در همین راستا خواستار بودجه بیشتری برای آژانس شد.

به گزارش «نبض فناوری»، سی ان بی سی اعلام کرد، کریستوفر ورای در جلسه استماع بودجه گفت: برای تشریح اوضاع پیش رویمان باید اینطور توضیح دهم که اگر هر یک از ماموران سایبری اف بی آی و تحلیلگران داخلی به طور خاص روی تهدید چین تمرکز کنند، بازهم تعداد هکرهای چینی از کارمندان سایبری اف بی آی بیشتر است. به طور دقیق تر به ازای هر یک مامور سایبری اف بی آی ۵۰ هکر چینی وجود دارد.

چنین اظهاراتی نشان دهنده مقیاس وسیع تهدیدهای سایبری پیش روی آمریکا است. ورای معتقد است برنامه هک چین بسیار بزرگتر از کشورهای دیگر است و بیشتر از آنها اطلاعات شخصی و شرکتی آمریکایی را سرقت کرده است.

با این وجود مدیر اف بی آی اشاره کرد کشورهایی مانند روسیه، ایران و کره شمالی نیز تهدیدهای امنیت سایبری بزرگی به شمار می روند. اف بی آی هم اکنون مشغول بررسی بیش از ۱۰۰ نسخه از باج افزار است که هرکدام از آنها انبوهی قربانی گرفته اند.

در همین راستا آژانس دولتی مذکور خواسته ۶۳ میلیون دلار بودجه شده تا کارمندان سایبری خود را بیشتر کند. به گفته ورای چنین بودجه ای به اف بی آی کمک می کند تا کارمندان سایبری بیشتری در دفاتر میدانی خود نگه دارد تا به اماکن قربانیان جرائم سایبری نزدیک تر باشد.

منبع/ مهر

ارسال نظرات
گزارش هزار روز خدمت وزارت ارتباطات؛ کاهش ۴۰ درصدی پینگ ۱۰۰ بازی پر مخاطب
وبگردی