کد خبر: ۳۵۰۵۵
|
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ | ۲۰:۳۰

تصاویر جدید از طرح مفهومی آیفون 16 پرو اپل در فضای وب منتشر شد

شرکت اپل در اواخر سال جاری میلادی از سری آیفون 15 و آیفون 15 پرو با مجموعه‌ای از تغییرات رو به جلو رونمایی خواهد کرد. بر اساس پیش‌بینی‌ها غول کوپرتینویی در طراحی آیفون‌های آینده خود، تغییرات گسترده‌ای را اعمال خواهد کرد. یکی از این تغییرات به جایگزینی سوییچ مخصوص قطع صدا با دکمه جدید اکشن مربوط می‌شود.

به گزارش «نبض فناوری»، با این‌حال برای گمانه‌زنی پیرامون ویژگی‌های مورد انتظار کاربران در مدل‌های آینده آیفون هیچ‌گاه زود نیست. اکنون به‌نظر می‌رسد که طرح مفهومی جدیدی از آیفون 16 پرو در فضای وب منتشر شده است. هدف از انتشار این طرح مفهومی، نمایش طراحی کاملا بازبینی شده دوربین و دکمه اکشن است.

شایعات پیش‌تر منتشر شده نشان می‌دهند که اپل گوشی‌های سری آیفون 15 پرو را به‌همراه دکمه‌های لمسی و کشیده جهت تنظیم میزان بلندی صدا روانه بازار خواهد کرد. در ادامه اعلام شد که غول آمریکایی، این ویژگی را به‌صورت اختصاصی برای گوشی‌های سری آیفون 16 پرو پیاده‌سازی خواهد کرد. بنابراین انتظار می‌رود که اپل در آیفون‌های سال 2023 خود نیز کماکان از دکمه‌های فیزیکی منفرد با طراحی مشابه سری آیفون 14 پرو استفاده کند.

با این‌حال به‌نظر می‌رسد که طرح مفهومی آیفون 16 پرو دارای دکمه‌های مجزا برای تنظیم میزان بلندی صدا است. طرح مفهومی جدید بر اساس این ایده بنا شده که اپل در سری آیفون 16 پرو نیز از دکمه‌هایی با چیدمان مشابه مدل‌های خانواده آیفون 14 پرو استفاده خواهد کرد.

بعلاوه در طرح مفهومی جدید، دکمه اکشن نیز مد نظر قرار گرفته است. بر اساس شایعات، گوشی‌های سری آیفون‌ 15 پرو مجهز به چنین دکمه‌ای خواهند بود.

تصاویر جدید از طرح مفهومی آیفون 16 پرو اپل در فضای وب منتشر شد

دکمه اکشن آیفون 15 پرو تقریبا مشابه با نمونه به‌کارگیری شده در اپل واچ بوده و کاربران با برنامه‌ریزی این دکمه می‌توانند از آن برای انجام برخی اعمال خاص نظیر راه‌اندازی دستیار صوتی سیری، اجرای یک اپلیکیشن خاص یا افزودن دستور میان‌بر استفاده کنند.

دکمه اکشن در قسمت فوقانی دکمه‌های تنظیم میزان بلندی صدا قرار گرفته و اندازه آن کم و بیش مشابه با سوییچ قطع صدا خواهد بود.

با این‌حال اپل نهایتا حرف آخر را خواهد زد؛ بنابراین در مقطع کنونی توصیه می‌شود تا نسبت به صحت و سقم اطلاعات فوق با دیده تردید نگاه کنید.

تصاویر جدید از طرح مفهومی آیفون 16 پرو اپل در فضای وب منتشر شد

چیدمان دوربین یکی از مهم‌ترین و مشهودترین تغییرات طراحی در طرح مفهومی آیفون 16 پرو محسوب می‌شود. این طرح نشان‌دهنده دو جفت دوربین با چیدمان عمودی است که درون یک محفظه دایروی‌شکل قرار گرفته‌اند.

سخت‌افزار دوربین ظاهرا شامل ماژول اصلی، لنز فوق‌عریض و یک دوربین پریسکوپی بوده و بر اساس شایعات، این المان‌ها در سری آیفون 15 پرو نیز قابل دسترس خواهند بود.

بعلاوه اسکنر LiDAR و فلاش LED نیز به‌صورت مورب درون ماژول جزیره‌ای شکل دوربین قرار گرفته‌اند. بر اساس این طرح مفهومی، سری آیفون 16 پرو با مدل‌های رنگی متنوعی روانه بازار خواهد شد. این طرح مفهومی توسط یک کاربر توییتری با شناسه ld_vova@ ایجاد شده است.

منبع/ آی‌تی‌رسان

ارسال نظرات
وبگردی